تجربیات بخش خصوصی برای رفع مشکلات اقتصادی استفاده شود
کد خبر: 4060110
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷

تجربیات بخش خصوصی برای رفع مشکلات اقتصادی استفاده شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی فارس با بیان اینکه در برخی از امور مختلف، بخش حاکمیت اقداماتی تعریف می‌کند که موازی با فعالیت‌های بخش خصوصی است که این کار نتیجه خوبی ندارد، گفت: باید از تخصص و تجربه بخش خصوصی برای گره‌گشایی از مشکلات اقتصادی بهره‌مند شویم.

جمال رازقی، رئیس اتاق بازرگانی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، جمال رازقی، رئیس اتاق بازرگانی فارس امروز، 7 خرداد در جلسه فعالان اقتصادی استان با انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه‌های فولادی ایران در این اتاق، گفت: در برخی از امور مختلف، بخش حاکمیت اقداماتی تعریف می‌کند که موازی با فعالیت‌های بخش خصوصی است که این کار نتیجه خوبی ندارد بلکه اقدامات هر دو بخش باید مکمل یکدیگر باشد.

وی بیان کرد: دولت باید اجازه دهد بخش خصوصی در امور مختلف مانند مسکن و مدرسه‌سازی فعالیت خودش را داشته باشد و اینکه دولت وارد اموری مانند مدرسه سازی شود مناسب نیست و باید این فعالیت‌ها به بخش خصوصی واگذار شود و اموری مانند ساخت و ساز سرانه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی از جمله ساخت ورزشگاه و فرهنگسرا توسط دولت انجام شود.

رازقی اظهار کرد: متاسفانه در هیچ زمینه‌ای در کشور به بخش خصوصی توجه نمی‌شود و نظر این بخش مدنظر قرار نمی‌گیرد که گواه این مهم در ایجاد ارز 4200 تومانی، آزادسازی قیمت‌ها و سایر تصمیم‌گیری‌های اقتصادی در کشور مشخص است.

وی با بیان اینکه بعضاً نتیجه بسیاری از تصمیم‌ها در کشور آسیب به کشور و عموم مردم و به ویژه بخش خصوصی به عنوان عوامل اجرایی این تصمیم‌گیری‌هاست، گفت: حاکمیت در کشور باید از تخصص و تجربه بخش خصوصی برای گره گشایی از مشکلات اقتصادی بهره گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس با تأکید بر همراهی بخش دولتی با بخش خصوصی در فارس اضافه کرد: ما در فارس شاهد همراهی مستمر و خوب بخش دولتی با بخش خصوصی و فعالان اقتصادی هستیم و مفتخریم اعلام کنیم تا امروز هر مشکل قابل حل فعالان اقتصادی در استان مرتفع شده و مسایل ملی نیز در سطح کشور مطرح و پیگیری شده است.

انتهای پیام
captcha