کد خبر: 4059987
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱

مسئولیت‌ها، امانتی برای باز کردن گره کار مردم است

امام جمعه موقت شیراز با بیان اینکه برخی از مدیران فراموش کردند برای باز کردن گره کار مردم سرکار هستند، گفت: این صندلی و جایگاه برای باز کردن گره کار مردم است اما تا زمانی که معیار بازدهی نظام اداری تاثیرگذاری و رفع مشکلات مردم نباشد، آمار و کمیت ملاک ارزیابی می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا محمودی، امام جمعه موقت شیراز به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا محمودی، امام جمعه موقت شیراز امروز، 6 خرداد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بر ضرورت تحول ساختار اداری کشور  اشاره کرد و گفت: نظام اداری امروز یک نظام کمیت‌محور است و حرف اول را آمار می‌زند، این امر سبب می‌شود ارباب رجوع در ادارات سرگردان شوند.

وی با بیان اینکه برخی از مدیران فراموش کردند برای باز کردن گره کار مردم سرکار هستند، گفت: این صندلی و جایگاه برای باز کردن گره کار مردم است اما تا زمانی که معیار بازدهی نظام اداری تاثیرگذاری و رفع مشکلات مردم نباشد، آمار و کمیت ملاک ارزیابی می‌شود.

محمودی همچنین به طرح اصلاح یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: این کار یک امر ضروری بود و شهروندان فهیم با گفتار و رفتار خود پاسخ مثبتی به اجرای این طرح از سوی دولت دادند اما باید به چند نکته توجه کرد، نخست اینکه باید این پول نقد صرفا برای خرید همین اقلام هزینه شود تا موجب افزایش قیمت سایر کالاها و افت پول ملی نشود.

امام جمعه موقت شیراز با بیان دیگر نکات لازم در این طرح اظهار کرد: توجه و اهتمام بیشتر به تولید دانش‌بنیان در کالاهای با اولویت، ارائه راهکارها برای جلوگیری‌کاهش ارزش پول ملی و نظارت جدی و مستمر در اجرا و عملی کردن این طرح لازم است تا زالوصفتان از این موقعیت سوءاستفاده نکنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) بخشی از دوران آن امام همام را یادآور شد و گفت: نقش امام صادق(ع) در اعتلای معنویت و فضائل اخلاقی در جامعه بسیار قابل توجه است چرا که این امام بزرگوار در برهه خاصی از زمان به امامت برگزیده شدند.

امام جمعه موقت شیراز افزود: نخستین شرایط این امام بزرگوار انتقال قدرت از امویان به عباسیان بود که در این شرایط امام صادق(ع) برای ترویج فرهنگ غنی اسلام در جهت امور مسلمین گام‌های مبنایی و اثرگذار برداشتند.

مقابله امام صادق(ع) با نحله‌های انحرافی

محمودی تصریح کرد: نکته دیگر از شرایط این امام بزرگوار ترجمه متون ایرانی و یونانی به عربی بود که به نهضت ترجمه نام گرفته است و کرسی‌های نظریه‌پردازی و تدریس در جهان اسلام برپا شد. در این میان برخی از گروه‌ها اقدام به اختلاط در مباحث علمی بین نظریات ترجمه شده و مبانی اسلام کردند اما امام صادق(ع) با برپایی کرسی‌های تدریس و آزاداندیشی با علم لدنی الهی خود به مقابله با این نحله‌ها و گروه‌های فکری پرداخت.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران فارس با بیان اینکه جهاد علمی امام صادق(ع) سبب انقراض این گروه‌ها شد، افزود: ریشه برخی از آن گروه‌ها در جامعه امروز دیده می‌شود آنان که معتقد به عمل صالح نیستند بلکه در رعایت دین تنها به پاکی قلب اشاره می‌کنند‌.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به در پیش رو بودن دهه کرامت اشاره کرد و گفت: دهه کرامت هر ساله با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) آغاز می‌شود. بر اساس روایات معتبر هرکس حضرت معصومه (س) را آنگونه که شایسته است، زیارت کند بهشت برای او واجب است، روایاتی از این قبیل علاوه بر اینکه نشان دهنده جایگاه عظیم این بانوی بزرگوار است، نشان می‌دهد باید با تاسی به سیره حضرت معصومه (س) در زندگی نسبت به آنچه می‌دانیم عمل کنیم تا موجبات رشد خود و جامعه را فراهم کنیم.

محمودی با بیان نقش بانوان در جامعه و الگوگیری بانوان از سیره حضرت معصومه(س) افزود: تاثیر بانوان و تحکیم خانواده یک تاثیر مستقیم در رشد جامعه است و تایید حرف من حافظه تاریخی کشور ایران است، بانوان در طول تاریخ ایثارگری زیادی داشتند که دفاع مقدس مهم‌ترین تبلور این ایثار و فداکاری است‌.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :