کد خبر: 4059979
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هم‌اکنون ۱۱۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند.

آمار کرونا، استان فارس به گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه، ششم خرداد ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۹ هزار و ۱۰۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۶۱۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۱ هزار و ۹۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۷۱۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۸ هزار و ۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۸۹۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته هم‌اکنون ۱۱۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۳۶۳ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۸۱ هزار و ۵۰۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۷ هزار و ۸۹۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۳ هزار و ۵۷۶ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۰ هزار و ۴۰ دُز نوبت سوم واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: