کد خبر: 4059461
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۱

آغاز مرحله سوم طرح 313 از نیمه خرداد ماه امسال

مدیر کل امداد فارس گفت: تعداد 4 هزار جلسه آموزشی ، مشاوره و ... برای 800 خانواده شناسایی شده در طرح 313 برگزار شده است.

به گزارش ایکنا از فارس، مرتضی موصلی مدیر کل امداد فارس امروز سوم خرداد ماه در جمع خبرنگاران گفت: طرح 313 با همکاری حوزه علمیه و با هدف ایجاد ارتباط مستمر و مؤثر روحانیون با خانواده‌های مورد حمایت کمیته امداد از بهمن ماه سال گذشته در کشور اجرا شد.

موصلی افزود: این طرح از خرداد ماه سال گذشته آغاز شده است و مقرر شد در 3 فاز(3 دوره 5 ماهه)اجرایی شود. در حال حاضر 2 فاز آن به پایان رسیده است. در این مدت برای تعداد 800 خانوار ساکن در ۱۲۰ روستای منتخب با حضور ۸۰ روحانی این طرح اجرا شده است.‌

مدیر کل امداد فارس معتقد است که اجرای این طرح معنوی و آموزشی از طریق فعالیت‌های فرهنگی و در قالب روضه‌های خانگی و تبلیغ چهره به چهره، در صدد تحکیم بنیان خانواده و تقویت باورهای دینی و کنترل آسیب‌های اجتماعی با محوریت روحانیون معزز انجام می شود.


بنابه گفته این مقام مسئول، در مدت اجرای 2 فاز اول طرح 313، تعداد 800 خانواده(هر مرحله 400 خانواده)جهت دریافت خدمات شناسایی شده و 4 هزار جلسه شامل جلسات روضه خوانی، جلسات آموزش به صورت چهره به چهره و گروهی و همچنین مشاوره های دینی و مذهبی برای آنان برگزار شد. همچنین در سال ۱۴۰۰ معادل مبلغ یک میلیارد ۸۳ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان توسط روحانیون معزز طرح در جهت کمک به خانواده‌های تحت حمایت به صورت نقد و کالا هزینه شده است.


موصلی خاطر نشان کرد: اهدا تعداد ۷۸ سری کالاهای اساسی، ۴ هزار و ۳۳۱ بسته غذایی، ایجاد ۱۱۲ شغل جهت فرزندان خانواده‌های تحت حمایت، ۱۳۸ مورد لوازم آموزشی تبلت و تلفن همراه، 77 مورد بازگشت به تحصیل فرزندان تحت حمایت، شناسایی ۳۶ نفر از افراد نخبه و مستعد از میان خانواده‌های تحت حمایت، زمینه بازگشت به زندگی ۷۴ نفر از فرزندان تحت حمایت، تأمین هزینه‌های درمان ۹۳ نفر ، ۶۴ مورد تعمیر و تأمین مسکن برای نیازمندان و ۱۱۱ جهیزیه از جمله خدمات انجام شده در 2 مرحله اول این طرح در استان فارس بوده است.


شایان ذکر است استان فارس از بین استان های کشور در اجرای این طرح به عنوان استان منتخب شناخته و طی مراسمی با حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور و جناب حاج آقا بختیاری رئیس کمیته امداد کشور و سایر دست اندرکاران این طرح از کمیته امداد فارس تجلیل شد.دوره سوم این طرح ازنیمه دوم خرداد ماه سال جاری شروع به فعالیت می کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :