کد خبر: 4057785
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۵

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) گفت: در استان فارس بنیاد برکت ۹۴۰۰ طرح را حمایت کرده و امسال ۳۳۰۰ طرح اشتغالزا با اعطای تسهیلات کم بهره و قرض الحسنه اضافه می‌شود و همچنین در نیمه امسال پیش بینی تهیه یک میلیون بسته شده است که در حال حاضر ۴۰۰ هزار بسته برای افرا نیازمند تامین و توزیع شده است.

حمایت از ۳۳۰۰ طرح اشتغالزیی با تسهیلات قرض الحسنه
به گزارش ایکنا از فارس، علی عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام در استان فارس، با تاکید بر اینکه توجه به افرادی که توانمندی آن‌ها کمتر است بیشتر شود، اظهار داشت: در حوادث و رویداد‌های مختلف شاهد حضور اقشار بسیجی، سپاهی هستیم که در میدان حضور دارند و به افراد آسیب دیده کمک‌رسانی می‌کنند.
 
وی با اشاره به اینکه در ستاد اجرایی ۲ وظیفه اصلی برای خود متصور میدانیم که یک وظیفه کمک به نظام در حل چالش‌های کشور است، بعنوان مثال در حال حاضر تنش آبی در کشور وجود دارد که بایستی در این راستا به دولت کمک کنیم، افزود: وظیفه دیگر کمک به رفع محرومیت‌زدایی است؛ لذا موضوع توانمندسازی اشتغال محرومان در دستور کار ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است.
 
عسگری ادامه داد: در حوزه معاونت اجتماعی تقسیم کاری داریم که حوزه زیرساختی، توانمندسازی و اشتغال را بنیاد برکت؛ حوزه کمک به محرومان (توزیع جهیزیه، بسته‌های معیشتی و کمک در حوادث و بحران‌ها) را بنیاد احسان و موضوع سلامت و جمعیت را بنیاد ۱۵ خرداد برعهده دارد.
 
وی با اشاره به اینکه ۲ هزار محله حاشیه نشین در کل کشور داریم که با حمایت‌ها و همکاری کمیته امداد، هلال احمر و بهزیستی و دیگر دستگاه‌های مربوطه موضوعات مختلف اجتماعی و کاهش آسب‌های اجتماعی در دستور کار قرار دارد، گفت: تا پیش از این ماموریت بنیاد برکت تنها در روستا‌ها بود، اما ماموریت جدیدی برای بنیاد تعریف شده است که در حاشیه کلانشهر‌ها نیز وارد شوند.
 
معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) گفت: در برنامه ۵ ساله سوم که از سال ۱۴۰۰ در حال اجراست ستاد اجرایی فرمان امان (ره) را نهادی اجتماعی و اختصاصی عنوان کردیم که از ظرفیت اقتصادی برای افزایش سرمایه اجتماعی نظام استفاده شود که این مهم با همکاری با جوانان انقلابی و جهادی که در بحران‌های کل کشور حضور دارند میسر می‌شود.
 
عسگری در ادامه گفت: یکی از دلایل اصلی انتخاب حسین پور نورعلی به عنوان مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در فارس این بود که یک عنصر جوان، انقلابی و جهادی این کار‌ها را در استان جلو ببرد و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خانه تمام جوانان حزب اللهی است و فارغ از گرایش‌های مختلف که می‌توانند داشته باشند.
 
این مقام مسئول ضمن ابراز امیدواری از اینکه مسئولان استانی همت و کمک کنند برای به ثمر رسیدن اهداف ستاد اجرایی و امام جمعه محترم شیراز نیز توصیه‌های لازم را ارائه دهند.  
 
 عسگری در ادامه بر اهتمام ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در احداث مراکر درمانی، خانه سلامت در روستا‌ها و شبکه بهداشت و درمان در سطح استان‌های کشور، بیان کرد: اخیرا بیمارستان شهدای سلامت به همت بنیاد برکت در شهرستان نی‌ریز ساخته و افتتاح شد که یک مرکز جامع پیشرفته سرطان در تهران ویژه مناطق محروم ظرف چند ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. ضمن اینکه دستگاه‌های مورد نیاز مراکز درمانی را تجهیز می‌کنیم.
 
وی به گستردگی فعالیت‌های گسترده  ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اشاره و اظهار کرد: با توجه به شعار سال نیز موسسه دانش بنیان راه اندازی شده که حدود ۱۰۰ طرح ویژه بررسی و در حال پیگیری هستیم تا با مشارکت بخش خصوصی به نتیجه برسانیم و این طرح‌ها گره کشایی از کشور و صادرات را افزایش می‌دهد.
 
معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) با تصریح بر اینکه در بنیاد برکت از طرح‌های نوآورانه و دانش بنیان که توسط پارک‌های علم و فناوری به ما معرفی می‌شود حمایت ویژه می‌شود، گفت: در بحث احیاء کارخانه قندو آب معدنی  یاسوج در حال احیاء و راه اندازی است؛ همچنین کارخانه نساجی را در استان مازندران احیاء کردیم.
 
عسگری با اعلام اینکه در استان فارس بنیاد برکت ۹۴۰۰ طرح را حمایت کرده و امسال ۳۳۰۰ طرح اشتغالزا با اعطای تسهیلات کم بهره و قرض الحسنه اضافه می‌شود، تصریح کرد: همچنین در نیمه امسال پیش بینی تهیه یک میلیون بسته شده است که در حال حاضر ۴۰۰ هزار بسته برای افرا نیازمند تامین و توزیع شده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: