کد خبر: 4056729
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۵

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس از برپایی نخستین مرحله آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در 8 نقطه این استان خبر داد.

هفدهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ، استان فارسسیدحمید موسوی، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، از برپایی نخستین مرحله آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در 8 نقطه این استان خبر داد و گفت: این آزمون در روز جمعه، 23 اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

وی با بیان اینکه 634 در این آزمون مشارکت کردند، افزود: این آزمون ویژه رشته‌های حفظ 10 و 20 جزء و همچنین کل قرآن کریم برگزار شد.

موسوی با اشاره به حوزه‌های امتحانی این مرحله از آزمون گفت: آزمون مذکور در شهرستان‌های شیراز، استهبان، جهرم، گراش، داراب، آباده طشت، لامرد و کازرون به اجرا درآمد.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس با یادآوری اینکه این آزمون مرحله اول است، گفت: این آزمون کتبی در بخش‌های ترجمه، مفاهیم و حفظ قرآن به صورت تستی برگزار شد.

وی با اشاره به مزایای موفقیت در این آزمون بیان کرد: این طرح مزایای متعددی دارد که یکی از آن معادل‌سازی با مدارک رسمی دانشگاهی است، بر همین اساس مدرک درجه ۳ معادل لیسانس، مدرک درجه ۲ معادل فوق لیسانس و مدرک درجه ۱ معادل مدرک دکتری است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: