کد خبر: 4056684
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ۲۴ ساعت گذشته یک هم‌استانی دیگر در اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داد و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هشت هزار و ۳۶ نفر رسید.

آمار کرونا، استان فارس به گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز، بیست و سوم اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۸۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونههای انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۱۰۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۶ هزار و ۳۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۵۱۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۸۶ هزار و ۳۵۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۵۸۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته هم‌اکنون ۱۴۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۲۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هشت هزار و ۳۶ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۹ هزار و ۷۰۲ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۷۱ هزار و ۸۶۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۵ هزار و ۶۶۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۰ هزار و ۱۲۵ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۶ هزار و ۷۵ دُز نوبت سوم واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: