کد خبر: 4055526
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱

واکنش آموزش و پرورش فارس به انتشار فیلم تنبیه بدنی یک دانش‌آموز

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان فارس با تأیید محتوای فیلم منتشر شده از تنبیه بدنی یک دانش‌آموز توسط یک معلم در شیراز به تشریح موضوع پرداخت و بر حساسیت در این موارد و پیگیری چنین موضوعاتی تأکید کرد.

حمیدرضا شعبانی، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حمیدرضا شعبانی، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، امروز، 18 اردیبهشت با تأیید محتوای فیلم منتشر شده از تنبیه بدنی یک دانش‌آموز توسط یک معلم در شیراز به تشریح موضوع پرداخت و گفت: حوالی ظهر روز شنبه، ۱۷ اردیبهشت در کلاس پایه دهم دبیرستان ناصریان شیراز، یکی از معلمان، دانش‌آموزی را تنبیه کرده که فیلم آن شامگاه شنبه در فضای مجازی منتشر و موجب واکنش آموزش و پرورش شد.

وی با بیان اینکه موضوع اول وقت امروز یکشنبه، ۱۸ اردیبهشت از طریق آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز، مورد پیگیری قرار گرفت، افزود: بر اساس بررسی‌های اولیه، معلم مربوطه طی تماسی با دانش‌آموز، از وی دلجویی کرده و موضوع به صلح و سازش بین معلم و شاگرد انجامیده است.

شعبانی در عین حال با تأکید بر اینکه تنبیه بدنی دانش‌آموزان و همچنین حفظ شأن همکاران فرهنگی، جزو خطوط قرمز آموزش و پرورش فارس است، گفت: با توجه به اینکه رفتاری خلاف قانون و مقررات نظام اموزشی حادث شده، موضوع قاعدتاً از مجاری ذیربط اداری در آموزش و پرورش پیگیری و دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه از آموزش و پرورش ناحیه دو شیراز خواسته‌ایم در اولین فرصت، معلم را فراخوانده و شرح ماجرا دریافت و مسائل به شکل قانونی دنبال شود، گفت: آموزش و پرورش فارس همواره به دنبال حفظ و ارتقای شأن دانش‌آموزان و معلمان است.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش فارس در پایان گفت: امیدوار هستیم در آینده شاهد چنین رخدادهایی در محیط‌های آموزشی نباشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha