کد خبر: 4055201
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هفتمین روز متوالی بدون ثبت فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در استان فارس به ثبت رسید.

آمار کرونا، استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، هفدهم اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۳۷ هزار و ۶۸۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۷ هزار و ۷۸۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۳ هزار و ۶۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۳۸۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۴ هزار و ۶۲۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۴۰۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۱۲۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون هشت هزار و ۳۵ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۹ هزار و ۴۴۱ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۶۳ هزار و ۳۸۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۳ هزار و ۷۰۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۱۷ هزار و ۱۳۷ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۲ هزار و ۵۴۰ دُز نوبت سوم واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: