کد خبر: 4054917
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۳

برگزاری جشنواره «بهار نارنج» به یاد شهدا در شیراز

پویش «بهار نارنج» با هدف کاشت ۱۰۰ هزار اصله نارنج تا پایان سال جاری مزین به نام شهدای گرانقدر انقلاب و مدافع حرم از سوی شهرداری شیراز آغاز به‌کار کرد.

پویش «بهار نارنج»، افسانه خواست خدایی، عضو شورای اسلامی شهر شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، همزمان با روز شیراز مراسم آغاز به‌کار پویش کاشت صد هزار نهال نارنج همراه با رونمایی از چندین المان شهری عصر پنج‌شنبه، 15 اردیبهشت‌ماه با حضور افسانه خواست‌خدایی، ناظر شورا  در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شیراز؛ سید احسان اصنافی، شهردار شیراز؛ غلامرضا غلامی، معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز و روح‌الله مظفری، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز  برگزار شد.

افسانه خواست‌خدایی، عضو و ناظر شورا در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شیراز در این مراسم گفت: طرح پویش بهار نارنج بر اساس سیاستگذاری که در حوزه  کاشت و احیای درختان اصیل و سازگار با آب و هوای شهر شیراز در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

وی این طرح را مؤثر در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهری با اولویت مناطق کم برخوردارتر از فضای سبز دانست و افزود: در اجرای این طرح سه حوزه خیابان‌ها و معابر، منازل شهروندان، باغات و پارک‌ها مدنظر قرار گرفته‌اند که در چندین مرحله تا پایان سال انجام خواهد گرفت.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: اجرای بخشی از این طرح به صورت تحویل درب منازل با همکاری شوراهای محلات صورت می‌گیرد تا  شهروندان ضمن کاشت در حفظ و نگهداری آن‌ها نیز مشارکت کنند و در نهایت در سازمان سیما و منظر برای هر نهال شناسنامه‌ای صادر خواهد شد تا نظارت هوشمند بر فضای سبز را تسهیل کند.

خواست خدایی تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی و سیاست‌گذاری‌های انجام شده، پویش بهار نارنج با هدف کاشت ۱۰۰ هزار اصله نارنج  تا پایان سال جاری مزین به نام شهدای گرانقدر انقلاب و مدافع حرم توسط سازمان سیما و منظر فضای سبز شهری با همکاری مناطق یازده گانه شهرداری و شهروندان به مرحله اجرا در خواهد آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha