کد خبر: 4054505
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۶

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۵ نفر است.

آمار کرونا، استان فارس به گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه، دوازدهم اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۳۵ هزار و ۴۳۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۷ هزار و ۵۸۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۱ هزار و ۳۶۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۲۸۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۴ هزار و ۶۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۲۹۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته هم‌اکنون ۱۴۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد۲۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۵ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۸ هزار و ۹۶۱ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۶۰ هزار و ۸۷۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۳ هزار و ۲۹۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۱۶ هزار و ۱۳۴ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۱ هزار و ۴۴۹ دُز نوبت سوم واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: