کد خبر: 4054257
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰

خواسته مردم برخورد با مفسدان اقتصادی است

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه دست‌های پنهان و مافیا و سلطان‌های اقتصادی به عنوان زالو خون اقتصاد مردم را می‌مکند و خواست عمومی مردم برخورد با مظاهر این موضوع است، گفت: اصلاح ساختارهای مدیریتی و ارتباطی در جامعه و تفکیک بین سرمایه‌گذاران و مفسدان اقتصادی از جمله خواسته‌های مردم است.

غلامعلی ترابی، عضو شورای اسلامی شهر شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، غلامعلی ترابی، عضو شورای اسلامی شهر شیراز عصر امروز، 11 اردیبهشت در نطق پیش از دستور جلسه علنی این شورا گفت: شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی، شهری با سابقه تاریخی، شهری ممتاز در منظر مردم از نظر آب و هوا و محیط زیست شهری و منحصربه‌فرد و دارای جاذبه های گردشگری بی‌شمار است.

وی با یادآوری منویات رهبر معظم انقلاب که فرمودند اگر شیراز و استان فارس در حوزه گردشگری از ظرفیت خود استفاده کند مردم را از نظر اشتغال بی‌نیاز می‌کند، افزود: امروز به دلیل عدم مدیریت صحیح در گذشته، مردم توقعات به حقی از مسئولان دارند لذا بر همین اساس مردم به دولت سیزدهم با شعار مبارزه با فساد و تبعیض و ایجاد اشتغال و رفع سایرنگرانی‌های آن‌ها رأی داده‌اند.

ترابی با تأکید بر اینکه نمایندگان و مدیران استانی و شهرستانی دولت موظف هستند پیگیر مطالبات به حق مردم باشد، گفت: دست‌های پنهان و مافیا و سلطان‌های اقتصادی به عنوان زالو خون اقتصاد مردم را می‌مکند و خواست عمومی مردم برخورد با مظاهر این موضوع است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه اصلاح ساختارهای مدیریتی و ارتباطی در جامعه و تفکیک بین سرمایه‌گذاران و مفسدان اقتصادی از جمله خواسته‌های مردم است، گفت: توسعه متوازن شهر شیراز و رفع محرومیت در پیکره شهر و ایجاد ظرفیت یکسان جهت حضور همه مردم در عرصه پیشرفت شهر جزو وظایف دولت و مدیران است.

وی بیان کرد: شورا به عنوان مرجع بیان خواست عمومی مردم و اعضای شورا به عنوان نمایندگان مردم در شهرها و روستاها جهت پیگیری مطالبات ایشان، ظرفیتی دارند که در قانون اساسی جمهوری اسلامی دیده شده است. مقام معظم رهبری می‌فرمایند در صورت مدیریت شوراها در شهرها مشکلات جاری مردم برطرف خواهد شد.

ترابی تأکید کرد: دولتمردان باید خود را تابع قانون اساسی و قوانین جاری کشور بدانند. نمی‌شود در کشور مدیر اجرایی قانون بود ولی اعتقادی به قانون نداشت و یا عملی انجام داد که مغایر روح و متن قانون باشد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: نهاد شورا دارای جایگاه رفیع در اسلام و قانون اساسی است، کم ارزش قرار دادن این جایگاه رفیع ظلم مضاعف به مردم، خدشه در روح امید به جامعه و خیانت به کشور است.

وی همچنین گفت: این روزها شاهد این هستیم که حق مردم و شورا به راحتی توسط مسئولان استانی و شهرستانی تضییع می‌شود؛ انگار نه انگار که همان قانونی که آن‌ها را مجری قانون قرارداده، شورا را مسئول پیگیری مطالبات مردم کرده است. اگر شما منتسب دولت و سفارشات هستید اعضای شورا نمایندگان مستقیم و منتخب مردم هستند.

ترابی خطاب به مدیران استان و شیراز گفت: اگر وظیفه شما عمل به قوانین کشور است، قانون اساسی و قوانین جاری شما را ملزم به پاسخگویی در برابر شوراها دانسته است.  مسئولان مطمئن باشند از آن‌ها دلسوزتر به مردم و شهر و پاسخگو بودن به مردم اعضای شورا هستند. چرا خود را دایه مهربان‌تر از مادر می‌دانند. اگر شورا تصمیمی می‌گیرد ناشی از خرد جمعی و جلسات متعدد کارشناسی است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: به جای ادامه روند فضاحت بار دولت‌های گذشته و ناامید کردن مردم کمک کنید تا مشکلات زیرساختی جامعه حل شود. به جای طرح موضوعات در فضای مجازی و تخریب زحمات شورا و یا لابی‌گری با افراد و اجتهاد (بدون علم) و رد مصوبات شورا، بیایید خدا را در نظر گرفته و به فکر رفع مشکلات مردم باشید.

وی با بیان اینکه تخلفات گسترده در حریم شیراز انجام شده است، گفت: بیش از ۲۰ هزار هکتار زمین به اندازه مساحت کل شهر شیراز غیرقانونی تفکیک شده است؛ امروز به جای پاسخگویی و محاکمه عوامل متخلف می‌خواهید بار مالی آن را به شهر تحمیل کنید. مسئولان دولتی مگر شهرداری‌ها با پول دولت و نفت اداره می‌شود که اینچنین سخاوتمندانه از سرمایه مردم می‌بخشید.

ترابی اضافه کرد: امروز روز پاسخگویی است؛ اگر مدیری تخلف کرده باید پاسخگوی اقدامات خود و یا محاکمه گردد. بانیان وضع موجود نباید مدیر بمانند. این موضوع هم بیان ریاست جمهور و هم خواست عمومی ملت است. مردم چگونه بگویند تا مسئولان متوجه شوند که باید مدیریت کشور در چهله دوم انقلاب با نگاه جدید صورت پذیرد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: فرمانداری شیراز امروز مصوبه شورا را تایید و اعلام می‌کند که مغایرتی با قانون ندارد؛ مدتی بعد همان مصوبه را به دلیل مغایرت قانونی رد می‌کند. حداقل به امضای خودتان احترام بگذارید، احترام به نمایندگان مردم پیشکش.

وی از مسئولان خواست تا حرمت مردم را داشته و به فکر رفع مشکلات آن‌ها باشند و سپس افزود: دوره مدیریتی مسئولان امروز نیز مثل گذشتگان تمام می‌شود. اگر بخواهید راه پیشینیان را ادامه دهید سرانجامی نخواهید داشت و عاقبت دنیا و آخرت خود را تباه می‌کنید و مردم را نسبت به اسلام و انقلاب بدبین کرده که این در پیشگاه خداوند متعال ظلمی عظیم است.

به گفته ترابی، امروز مردم شیراز به افرادی اعتماد کرده‌اند که در شورا مطالباتشان را پیگیری و از ظرفیت قانونی خود استفاده کرده و مسائل را حل کنند، عجیب است که در مواردی فرمانداری شیراز مصوبات دولت را هم قبول ندارد و عمل نمی‌کند. چه هدیه خوبی در ایام سالروز فرمان بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره)  مبنی بر تشکیل شوراها برای شورا می‌فرستید.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز خطاب به مسئولان یادآور شد: مقام معظم رهبری مسئولان را توصیه می‌کنند که مقهور نظرات کارشناسان پیرامون نشوند و خود آن‌ها نیز موضوعات را  بررسی کند. اگر احساس می‌کنید شورا مصوبه ‌ای دارد که مبهم است یا ایرادی دارد دعوت کنید تا بیاییم و برایتان توضیح دهیم نه اینکه از قدرت قاهره خود استفاده کرده و زحمات چند ماهه کارشناسان و نمایندگان مردم در شورا را به امضایی ابطال کنید. عمر شورا ۴ سال است. کافی است بدون ملاحظه، با رد مصوبات، شورا را به مجموعه‌ای بدون تاثیر در اصلاح امور مردم تبدیل کنید.

وی گفت: اگر شوراها را قبول ندارید یا اعضای آن را غیر کارشناس می‌دانید و یا انتخاب مردم را به صلاح خود نمی‌دانید، یا اینکه خود را صاحب تشخیص بهتر از نمایندگان مردم می‌دانید قدرت دست شماست، شورا را منحل کنید تا هم اعضای شورا به زندگی خود برسند و هم مردم تکلیف خود را بدانند که شما چند مرده حلاج هستید و آیا قدرت مدیریت رفع مشکلات مردم را دارید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha