کد خبر: 4054187
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۳

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از آغاز مرحله جدید واکسیناسیون کرونا بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا ، با اولویت گروه‌های در معرض خطر در این استان خبر داد.

سیدوحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سیدوحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 11 اردیبهشت با اشاره به آغاز مرحله جدید واکسیناسیون کرونا بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، اولویت‌های این مرحله از دریافت واکسن را اعلام کرد.

وی» با دعوت از گروه‌های دارای اولویت دریافت مرحله جدید واکسن افزود: کاهش نسبی آمارهای کنونی کرونا در جامعه، حاصل گسترش پوشش واکسیناسیون در استان است و اقدام به موقع در زمینه افزایش ایمنی در برابر کرونا با دریافت واکسن، موجب می‌شود در برابر پیامدهای منفی این بیماری ایمن بمانیم.

حسینی با اعلام آمادگی زیرساخت‌های موردنیاز برای آغاز مرحله جدید واکسیناسیون کرونا در استان با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا؛ گروه‌های دارای اولویت برای دریافت دز جدید واکسن را اعلام کرد و گفت: افراد گروه سنی بالای هفتاد سال، افراد دارای نقص سیستم ایمنی از قبیل بیماران مبتلا به هموفیلی، تالاسمی، بیماران پیوند عضو، مبتلایان به HIV مثبت، مبتلایان به MS، مبتلایان به سرطان، بیماران نیازمند دیالیز، مصرف‌کنندگان داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی و کارکنان نظام سلامت برشمرد که تمامی این گروه‌ها لازم است چهار ماه از دریافت دز سوم واکسن آن‌ها گذشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: تاکنون ۹۳ و ۵۴ صدم درصد از افراد بالای ۱۲سال دز نخست واکسن، ۸۷ و ۵۹ صدم درصد از افراد بالای ۱۲سال دز دوم واکسن و ۴۸ و ۷۲ صدم درصد از افراد بالای ۱۸ سال استان نیز دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به گسترش پوشش واکسیناسیون جمعیت هدف در استان با همکاری مردم، بر اهمیت دریافت دز سوم واکسن و همچنین دریافت مرحله جدید واکسن برای افراد واجد شرایط تاکید کرد و گفت: مشارکت مردم استان در این زمینه، در کنار رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی می‌تواند امیدبخش تضعیف کرونا در سطح جامعه باشد.

حسینی با بیان اینکه بر اساس آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونا، هم‌اکنون دو شهرستان سرچهان و اوز در وضعیت نارنجی است، گفت: پنج شهر شیراز، مرودشت، سپیدان، زرین دشت و لامرد نیز در وضعیت آبی و دیگر شهرستان‌های فارس در وضعیت زرد به سر می‌برند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: