کد خبر: 4053881
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰

جهاد تبیین با تکیه بر تفکرات شهید مطهری انجام پذیرد

مدیر فرهنگ‌سازی بسیج دانشجویی فارس، شهید مطهری را جهادگر عرصه آموزش، تعلیم و تربیت توصیف کرد و گفت: راه حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی جامعه کنونی و جهاد تبیین با بهره‌گیری از تفکرات استاد شهید مطهری انجام پذیرد.

سیدمصطفی موسوی، مدیر فرهنگ‌سازی ناحیه بسیج دانشجویی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، سیدمصطفی موسوی، مدیر فرهنگ‌سازی ناحیه بسیج دانشجویی فارس امروز، 10 اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به در پیش رو بودن سالروز شهادت شهید مطهری، این شهید بزرگوار را جهادگر عرصه آموزش و تعلیم و تربیت و الگوی بارز رفتاری و گفتاری فرهنگ‌ساز در جامعه توصیف کرد.

وی از اجرای ویژه‌برنامه‌های بزرگداشت شهید مطهری در سطح دانشگاه‌های استان خبر داد و افزود: بزرگداشت مقام والای استاد شهید مرتضی مطهری به عنوان الگوی ماندگار برای جامعه دانشگاهی و دانشجویان و نسل جوان، آشنایی با آثار، اندیشه‌ها و زندگی  ارزشمند استاد در مباحث مختلف، فلسفی، اعتقادی، فرهنگی و ... از اهداف برنامه‌های بزرگداشت شهادت استاد شهید مرتضی مطهری در دانشگاه‌های استان فارس است.

موسوی با تأکید بر تبیین گفتمان گام دوم انقلاب با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید و معلمان و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی به ویژه وحدت ملی با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید و معلمان تصریح کرد: راه حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی جامعه کنونی و جهاد تبیین با بهره‌گیری از تفکرات استاد شهید مطهری بررسی شود.

مدیر فرهنگ‌سازی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس، افزایش الفت و مودت بین اساتید و دانشجویان در راستای اثرگذاری منش اساتید متعهد بر روی دانشجویان، ارتقای جایگاه تعهد، تدین، انقلابی‌گری و ولایت‌مداری در فضای دانشگاه با بهره‌گیری از حضور اساتید ارزشی را از دیگر اهداف برنامه‌های بزرگداشت مقام استاد در دانشگاه‌های این استان برشمرد.

وی تصریح کرد: تولید محتوای رسانه‌ای و مجازی مانند پوستر، کلیپ و عکس نوشته و....از بیانات مقام معظم رهبری با موضوع تفکر و اندیشه شهید مطهری و انتشار آن در فضای مجازی، معرفی آثار شهید مطهری در قالب عکس نوشته و پوستر و کلیپ و....به دانشجویان در فضای مجازی، توزیع نرم‌افزار موبایلی کتب استاد مطهری با عنوان «حکمت مطهر»  به منظور اشاعه اندیشه‌های شهید مطهری و طرح مطالعاتی ویژه دانشجویان بسیجی با محوریت «هر عضو شورا مطالعه و خلاصه‌نویسی یک کتاب از استاد مطهری» از برنامه‌های سالروز گرامیداشت شهادت استاد مرتضی مطهری در دانشگاه‌های فارس است.

موسوی از برگزاری مسابقه دلنوشته با موضوع معلمان جهادگری، تولید و انتشار نشریه و ویژه‌نامه هفته معلم و شهید مطهری و همچنین استفاده از نشریات دانشجویی در راستای معرفی اساتید نمونه خبر داد و گفت: برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت کتب و آثار شهید مطهری و با تأکید موضوعی بر مسائل روز، مصاحبه با برخی از معلمان و اساتید و انتشار در فضای مجازی از برنامه‌های دیگر است.

وی با بیان اینکه مسابقه با عنوان اشتراک گذاری عکس و یا فیلم از دوران تحصیل(مدرسه یا دانشگاه)با معلمان، کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی  با «موضوع انتظار از استاد یا رسالت استاد در دانشگاه » به مناسبت گرامیداشت مقام معلم برگزار می‌شود، ادامه داد: برگزاری گعده‌های همفکری با اساتید در موضوعات فرهنگی، علمی، اجتماعی و اقتصادی و مسابقه معرفی معلم برتر از نظر هر شخص و بیان معیارها به عنوان قهرمان من از جمله برنامه‌هایی است که در هفته معلم برگزار می‌شود.

مدیر فرهنگ‌سازی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس در ادامه با تأکید بر فضاسازی تبلیغی مناسب در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی (چاپ و طراحی پوستر، بنر، پارچه نوشته و تراکتهای تبلیغاتی در دانشگاه‌ها)، از برگزاری مسابقات پیامکی زیباترین دلنوشته درباره استاد خبرداد و افزود: شب شعر دانشجویی در فضای مجازی با عنوان «استاد پیشران حرکت دانشگاه» و دیدار دانشجویان با خانواده شهدای معلم نیز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تهیه مصاحبه و یادداشت از اساتید شاخص و انتشار آن در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی و اجرای آثار هنری دانشجویی اعم از خوانندگی، تئاتر، ساخت کلیپ، نقاشی، خطاطی و ... با موضوع استاد در فضای مجازی از برنامه‌های دانشگاه‌های استان فارس به مناسبت هفته معلم است، افزود: به همین مناسبت، طلاب و روحانیون در خوابگاه‌های دانشجویی در راستای مباحثه و پاسخ به شبهات دانشجویی حضور می‌یابند.

مدیر فرهنگ‌سازی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس گفت: کتب شهید مطهری و آموزش شیوه مطالعه و سیر مطالعاتی کتب شهید مطهری به دانشجویان تبلیغ و ترویج شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha