کد خبر: 4049294
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۳

تلاش برای رعایت عدالت اجتماعی در مناطق مختلف شیراز

شهردار شیراز با اشاره به برنامه‌ریزی بلندمدت این سازمان گفت: تلاش مجموعه شهرداری شیراز رعایت عدالت اجتماعی در پروژه‌ها و تناسب ارائه خدمات در محلات است.

میزخدمت مسجدمحوری در مسجد امام محمدباقر (ع) شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، در راستای اولویت‌های شهردار شیراز در مسجدمحوری و ارتباط مستقیم با شهروندان، سیداحسان اصنافی به همراه ناظر شورای شهر در منطقه ۵، شهردار منطقه ۵ و جمعی از معاونین و مدیران شهری مشکلات و درخواست‌های مردمی را بررسی کرد‌.

سید احسان اصنافی شهردار شیراز امروز، 24 فروردین در میزخدمت مسجدمحوری در مسجد امام محمدباقر (ع) واقع در منطقه ۵ شهرداری شیراز گفت: حضور بی‌واسطه در میان مردم برای شنیدن صحبت‌ها، نظرات و پیشنهادات مردم به صورت مستقیم است تا در تصمیم‌گیری‌ها طبق نیازها لحاظ شود.

وی در خصوص الحاق روستاهای مجاور به شهر بیان کرد: فرآیند الحاق به شهر دارای روند خاص خود است و به دلیل اینکه وضعیت ساخت‌و ساز در آن محلات مشخص نیست، بنیاد مسکن درحال پیگیری موضوع است.

شهردار شیراز با تصریح بر برنامه‌ریزی بلندمدت برای شیراز گفت: درحال نگارش برنامه ۲۰ ساله شهر برای کلیه ابعاد و قسمت‌ها هستیم که در آن کلیه مسائل و نیازهای محلات دیده خواهد شد. تلاش مجموعه شهرداری شیراز رعایت عدالت اجتماعی در پروژه‌ها و تناسب ارائه خدمات در محلات است.

وی با بیان اینکه سه تقاطع غیرهمسطح برروی کمربندی شیراز توسط وزارت راه باید احداث شود، گفت: درکنار سه تقاطعی که برعهده وزارت راه است، تقاطع نواب برعهده شهرداری است و طرح آن درعین حال آماده است.

اصنافی در خصوص فرهنگسراها و سالن‌های ورزشی شهرداری نیز بیان کرد: قراردادهای فرهنگسراها و سالن‌های ورزشی اصلاح خواهد شد و بخشی از زمان مورد استفاده از آن را به خود محلات اختصاص خواهیم داد.

وی درباره سرعتکاه و علائم راهنمایی و رانندگی تصریح کرد: سرعتکاه و علائم راهنمایی و رانندگی باید در شورای ترافیک شیراز مطرح شود که اگر مورد خاصی باشد، مکاتبه کنید تا در شورای ترافیک شیراز مطرح شود.

اصنافی با اشاره به  ۲.۵ برابر شدن بودجه آسفالت گفت: متاسفانه قیمت قیر بیش از ۴۳ برابر شده و با دو و نیم برابری بودجه آسفالت، در عمل چشمگیر نخواهد بود.

شهردار شیراز بیان کرد: به دلیل نوسانات قیمت قیر در دو سه سال گذشته عملیات لکه‌گیری در سطح شهر انجام نشده و اکنون روی هم انباشته شده است.

افسانه خواست خدایی، ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۵ نیز در این میز خدمت مسجدمحوری اظهار کرد: سیاست کلی مدیریت شهری دوره ششم رسیدگی به مشکلات و درخواست‌های مردم است که اعضای شورا و شهردار پای کار مردم هستند.

وی، حضور شهردار شیراز و اعضای شورای شهر در میان مردم را به دلیل خدمت به مردم دانست و گفت: همه ما در این دوره اهتمام ویژه‌ای برای حل مشکلات مردم داریم.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز همچنین گفت: در هر محله باید نیازهای اولویت‌بندی شده و متناسب با آن پروژه‌ها در محلات و مناطق تعریف و اجرا شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha