کد خبر: 4047476
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس بر ضرورت استفاده از ابزار هنر هنر برای جهاد تبیین تأکید کرد و خواستار ورود قوی و پرقدرت هنرمندان انقلابی به این عرصه شد.

قاسم علیپور، معاون هماهنگ کننده سپاه فجر  فارسبه گزارش ایکنا از فارس، قاسم علیپور، معاون هماهنگ کننده سپاه فجر  فارس  امروز، 18 فروردین ماه  در نشست ستاد بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی این استان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین گفت: مقام معظم رهبری در عرصه تبیین فرمودند عکسی که حضرت امام با همافران و نیروی هوایی گرفتند بزرگ‌ترین تبیین در آن مقطع بود.

وی با بیان اینکه اکنون نیز یک آهنگ، سرود و فیلم می‌تواند تبیین را به نحو شایسته انجام دهد، بر ضرورت استفاده از هنر برای جهاد تبیین تأکید کرد و خواستار ورود قوی و پرقدرت هنرمندان انقلابی به این عرصه شد.

علیپور گفت: در فضایی که واقعیت‌ها را در عرصه بین‌المللی تحریف می‌کنند و مقام معظم رهبری در این راستا برای همه تکلیف کرده است، تکلیف هنرمندان بیشتر است چون زبانی که آن‌ها می‌توانند پیام را منتقل کنند بسیار گویا‌تر است و مخاطب بیشتری را جذب می‌کند.

وی با یادآوری اینکه هنر انقلاب اسلامی نقش خود را در عرصه‌ها و جشنواره‌های بین‌المللی فیلم و دیگر جشنواره‌ها نشان داده است، تصریح کرد: در پیروزی انقلاب، نقش هنرمندان و هنر را به خوبی مشاهده می‌کنیم. در دفاع مقدس رویدادهای مختلفی اتفاق افتاد که بعد از دفاع مقدس کسی فکر نمی‌کرد کاری که شهید آوینی در قالب مستند انجام می‌دهد اینقدر خوب نتیجه دهد که این نشان می‌دهد در جامعه، مخاطب تشنه این مسائل است.

 معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر  فارس با بیان اینکه «فصل شیدایی» یک نمایش چند رسانه‌ای است که در شهر شیراز انجام شد و به خوبی مورد استقبال قرار گرفت، گفت: به نظر می‌رسد مردم بیشترین استقبال را از سریال‌هایی که مبنای تاریخی یا اسلامی داشته است، کردند.

علیپور با تصریح اینکه امروز شرایط کشور سخت شده است، شرایط کنونی را مثل جنگ احزاب دانست که هم دشمنان بیرونی و هم داخلی بر علیه پیامبر(ص) بسیج شدند و سعی می‌کردند حلقه محاصره را تنگ‌تر کنند و سپس افزود: گاهی رویدادهای تلخی از سمت سلبریتی‌ها اتفاق می‌افتد که کام و روح و روان مردم را تلخ می‌کند.

وی ادامه داد: به عنوان یک ایرانی حتی اگر فردی فقط ملیت را در نظر بگیرد این تصویری را که بعضی‌ها از یک ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی نشان می‌دهند باید به او بربخورد که متأسفانه این اتفاقات را در عرصه هنر به خصوص سینما و مستندسازی و دیگر موارد داریم.

علیپور با تأکید بر اینکه وزن هنرمندان استان فارس، وزن بالایی است ولی نمود آن در کشور آنقدر نیست، اظهار کرد: این مقبولیت در جامعه هنری وجود دارد و طیف‌های مختلف آن‌ها را قبول دارند لذا هنرمندان ما باید محور شوند تا دیگران را نیز پای کارآورند و صداهای همراه و یکنواختی را از استان فارس داشته باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: