کد خبر: 4045436
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۵

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۹۸۰ نفر رسید.

آمار قربانیان کرونا، استان فارس به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه، هشتم فروردین 1401 اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۹۸ هزار و ۹۴۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۱۹ هزار و ۴۹۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۲۸ هزار و ۹۷۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۳ هزار و ۵۱۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۶۹ هزار و ۹۷۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۵ هزار و ۹۸۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۵۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۳۵۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۵۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۹۸۰ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۰۹ هزار و ۹۰۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۹۷۶ هزار و ۹۹۴ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۹۵ هزار و ۵۷۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۸۸ هزار و ۲۶ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۴۹۳ هزار و ۳۹۷ دُز نوبت سوم واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: