کد خبر: 4044698
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ۲۴ ساعت گذشته ۵ نفر در فارس در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در استان به هفت هزار و ۹۶۶ نفر رسید.

آمار کرونا، استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سوم فروردین ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۹۴ هزار و ۸۲۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۱۸ هزار و ۱۹۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۲۶ هزار و ۳۶۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۲ هزار و ۹۴۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۶۸ هزار و ۴۶۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۵ هزار و ۲۴۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۷۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته هم‌اکنون ۳۵۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۵ هم‌استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۹۶۶ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۰۸ هزار و ۷۹۳ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۹۶۸ هزار و ۶۶۴ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۹۴ هزار و ۲۸۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۸۴ هزار و ۹۴۱ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۸۴۹ هزار و ۴۴۱ دُز نوبت سوم واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: