کد خبر: 4044019
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۶

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بستری ۸۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۴۸۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

آمار کرونا، استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه، بیست و هفتم اسفند ۱۴۰۰ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۹۱ هزار و ۱۸۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۱۷ هزار و ۳۳۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۲۳ هزار و ۷۴۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۲ هزار و ۴۸۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۶۷ هزار و ۴۳۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۴ هزار و ۸۴۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۴۸۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۹۵۲ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۰۶ هزار و ۹۷۱ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۹۵۷ هزار و ۲۴۴ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۹۲ هزار و ۸۲۴ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۸۰ هزار و ۹۷۲ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۴۸۳ هزار و ۴۴۸ دُز نوبت سوم واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: