کد خبر: 4043237
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس در تشریح برنامه‌ها و طرح‌های نوروزی 1401 این جمعیت در زمینه‌های امداد و نجات، جوانان و درمان و توانبخشی گفت: طرح نوروزی جمعیت هلال احمر از فردا، 25 اسفندماه آغاز و تا 15 فروردین‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

طرح نوروزی جمعیت هلال احمر فارسبه گزارش ایکنا از فارس، حسین درویشی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس امروز، 24 اسفندماه در جمع خبرنگاران با اشاره به در پیش رو بودن ایام نوروز، برنامه‌ها و طرح‌های نوروزی 1401 این جمعیت در زمینه های امداد و نجات، جوانان و درمان و توانبخشی را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر فارس از 25 اسفند ماه جاری آغاز خواهد شد و تا 15 فروردین‌ماه سال 1401 ادامه می یابد، گفت: امسال با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حوزه معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان فارس، 39 پایگاه ثابت امداد و نجات بین شهری، کوهستان و پایگاه‌های موقت، 1 پایگاه امداد هوایی، یک پایگاه آنست (امور نگهداری و آموزش سگ‌های تجسس)، یک مرکز کنترل و هماهنگی عملیات در جمعیت مرکز استان و یک مرکز آماده عملیات تیم واکنش سریع به همراه 27 کشیک 24 ساعته امداد و نجات در شعب، به هموطنان در ایام نوروز ارائه خواهند کرد.

درویشی با اشاره به اجرای بازآموزی ویژه طرح امداد و نجات نوروزی 1401 و با هدف توانمندسازی نجاتگران شرکت‌کننده در پایگاه‌های امدادی در سطح 27 شهرستان استان، یادآور شد: امدادگران با به‌کارگیری 97 دستگاه خودرو عملیاتی شامل آمبولانس، وانت و خودرو نجات به صورت 24 ساعته در طول طرح امداد و نجات نوروزی 1401 به مسافران ارائه خدمت خواهند داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس اظهار کرد: از ابتدا تا انتهای طرح نوروزی 1401، تیم‌های ارزیاب جمعیت استان نسبت به بررسی کیفیت خدمات امدادی در پایگاه ها و پست‌های نوروزی اقدام خواهند کرد.

وی همچنین گفت: جوانان داوطلب این جمعیت هر ساله در ایام نوروز، روزهای پرکار و پر شوری را برای خدمت‌رسانی به زائران سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی سپری می‌کنند.

درویشی تصریح کرد: امسال در ایام نوروز به صورت روزانه ۹۲ عضو داوطلب جوان با برپایی ۱۲ پست خدمات بشردوستانه جهت مسافران نوروزی، از 25 اسفندماه در ورودی‌های استان فارس، با شعار «سفر مسئولانه در قرن جدید، قرن امید» به مسافران خدمات بشر دوستانه ارائه می‌کنند و فعالیت خود را تا 13 فروردین ماه سال آینده ادامه می‌دهند.

وی با بیان اینکه ۱۰ پست از مجموع پست‌های نوروزی جوانان ثابت در شهرستان‌های نی‌ریز، داراب، کوهچنار، رستم، لارستان، مرودشت، آباده، شیراز، کازرون و لامرد و ۲ پست سحاب در شهرستان‌های مرودشت، شیراز به مسافران نوروزی خدمات ارائه خواهند کرد.

درویشی همچنین از برپایی ۱۰ خیمه نماز و ۱۰ فضای دوستدار کودک در محل استقرار پست‌های خدمات بشر دوستانه سازمان جوانان جهت مسافرین نوروزی 1401 خبر داد و افزود: ۱۰ ایستگاه سلامت ثابت و سیار با هدف یادآوری پروتکل‌های بهداشتی کرونا در سفر، نحوه صحیح سنجش فشار خون، احیای قلبی ـ ریوی، گزیدگی‌ها، خفگی‌ها، شکستگی‌ها، سوختگی و مسمومیت و در صورت ضرورت و بنا به درخواست مراجعین و مسافرین، خدمات سلامت ارائه خواهند کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس با تأکید بر اهمیت رفتار و برخورد شایسته دست‌اندرکاران جوان پست‌های خدمات بشر دوستانه ، با مسافران نوروزی در طول طرح گفت: جوانان داوطلب طرح نوروزی، سفیران و نمایندگان جمعیت هلال احمر هستند و باید با تعامل مناسب با مسافران، شخصیت منحصربه فرد خود و جایگاه و قابلیت‌های فرهنگی استان و شهرستان را در معرض نمایش بگذارند.

درویشی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت داروخانه جمعیت هلال احمر شیراز اشاره و اظهار کرد: در ایام نوروز داروخانه این جمعیت در شیفت صبح باز است و روند پاسخگویی به بیماران و مراجعان به صورت حضوری است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: