کد خبر: 4041722
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان فارس با بیان اینکه این ستاد از ابتدای سال جاری تاکنون سه مرحله رزمایش «احسان و همدلی» در سطح استان اجرا کرده است، گفت: در قالب این رزمایش تاکنون 30 هزار بسته معیشتی میان نیازمندان استان توزیع شده است.

بسته معیشتی، ستاد اجرایی فرمان امام به گزارش ایکنا از فارس، اباالفضل خروطی، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان فارس امروز، 18 اسفندماه در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌های این ستاد گفت: این ستاد از ابتدای امسال تاکنون سه مرحله رزمایش «احسان و همدلی» را برای نیازمندان در استان فارس اجرا کرده است.

وی از توزیع  ۳۰ هزار بسته معیشتی و پروتئینی به ارزش ۱۵ میلیارد تومان طی این سه مرحله رزمایش خبر داد و افزود: در قالب پویش «مشق احسان» نیز ۱۱ هزار بسته نوشت‌افزار که هربسته ارزش ۲۰۰ هزار تومان داشت، ببین دانش‌آموزان نیازمند تهیه و توزیع شد.

خروطی تصریح کرد:علاوه بر این‌ها به مناسبت ایام فاطمیه ۵۱ تن گوشت گوسفندی و در عید غدیر ۳۰ تن گوشت مرغ بین نیازمندان در مناطق حاشیه‌ای و کم‌برخوردار استان توزیع شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان فارس با اشاره به دیگر اقدامات این ستاد گفت: در بحث کرونا ۷ دستگاه کمک تنفسی بای پپ و ۳۰ کپسول اکسیژن ۴۰ لیتری با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان به دانشگاه علوم پزشکی شیراز اهدا شد.

وی از اجرای پویش «احسان زندگی» در زمینه حل بخشی از مشکل آب آشامیدنی مناطق محروم در استان خبر داد و گفت: در قالب این پویش ۶۷ مخزن پلی اتیلن ۵ هزار لیتری با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان به شرکت آب و فاضلاب جهت آبرسانی به روستا‌های مناطق کم برخوردار اهدا کرد.

خروطی، اهدای ۲۰ هزار بسته بهداشتی در قالب پویش احسان سلامت شامل (ژل و ماسک)، اهدای ۳۰۰ سری لوازم خانگی هر کدام به ارزش ۲۵ میلیون تومان، اهدای ۵۰۰ رأس دام با هزینه بیش از یک میلیارد تومان به عشایران و توزیع بیش از ۵۰ سری جهیزیه در قالب پویش احسانه بنیاد احسان به زوج‌های جوان بی‌بضاعت را از دیگر اقدامات این ستاد برشمرد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان فارس در ادامه از برگزاری آیین تجلیل از فعالان عرصه احسان و نیکوکاری با عنوان «جایزه ملی احسان» به همت بنیاد احسان ستاد خبر داد و گفت: در این مراسم از ۱۶ نفر از فعالان جهادی فارس در عرصه احسان و نیکوکاری تجلیل شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: