کد خبر: 4028727
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با اشاره به ظرفیت‌های این سازمان برای کمک به آموزش و پرورش این نکته را یادآور شد: رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی این است که در حوزه مدرسه تصدی‌گری نداشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن قانع، مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن قانع، مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس امروز، 25 دی در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس صدرا کشور گفت: رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی این است که در حوزه مدرسه تصدی‌گری نداشته باشد.

وی با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا نگاه ابزاری را به فرایند تحصیل را کم کنیم و رویکرد تربیتی بیش از پیش حاکم شود، افزود: در این راستا سازمان تبلیغات اسلامی ظرفیت‌های خوبی هم در سطح استان و هم در سطح ستاد دارد و استان فارس هم ظرفیت‌های بومی فرهنگی و دینی سرشاری دارد که می‌تواند در خدمت این نگاه تربیتی قرار گیرد.

قانع با تصریح اینکه انتظار می‌رود که آموزش و پرورش فارس فضا را برای این نوع نگاه را بیش از پیش باز کند، گفت: ظرفیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی علاوه بر مدارس صدرا، مسئله دانشگاه فرهنگیان، توانمندسازی معلمان در سطوح مختلف، اجرای برنامه‌های علمی فرهنگی و ترویجی در سطوح مختلف مدارس که قابلیت اجرا دارد، است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس ادامه داد: این‌ ظرفیت‌ها در راستای تربیت جوان تراز تمدن اسلامی که مدنظر رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب است و با این رویکرد سازمان ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد که می‌توان تفاهم‌نامه‌های متعددی را در این موضوع تدوین کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت 36 اداره تبلیغات اسلامی در سطح شهرستان‌های استان فارس خواستار تمرکززدایی برنامه‌ها در مرکز استان شد و گفت: باید سرمایه‌گذاری ویژه‌ای برای شهرستان‌ها داشته باشیم.

قانع ادامه داد: در این راستا و به منظور تمرکززدایی برنامه‌ها در سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس را به 4 منطقه تقسیم‌بندی کردیم که بتوانیم دسترسی‌ها را هم از حیث بودجه‌ای و هم برنامه‌ای راحت‌تر کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: