کد خبر: 4028696
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به نقش فرهنگ در جامعه گفت: در شرایط کنونی اقتصادی و وضعیت نامناسب معیشتی نه تنها دولت از مسئله فرهنگ غفلت نمی‌ورزد، بلکه فرهنگ را به عنوان پیشران اصلی تحول مدنظر خود در تمامی عرصه‌ها در نظر دارد.

حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس امروز، 25 دی در نشست امروز شورای فرهنگ عمومی استان گفت: تعابیر مندرج در حکم جدید انتصاب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی رهبر معظم انقلاب را می‌توان سومین گام از سلسله و زنجیره سخنان و مواضع انقلابی و راهبردی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حوزه فرهنگ طی چند ماه اخیر دانست.

وی افزود: اولین گام با به کار بردن تعبیر بازسازی انقلابی ساختارهای فرهنگی کشور رقم خورد که رهبر انقلاب در دیدار با اعضای دولت سیزدهم به دولت جدید تکلیف کردند.

قانعی ادامه داد: دومین گام ابتکار اوصاف چهارگانه و چهار ضلعی «آوردگاه، آسایشگاه، قرارگاه و دانشگاه» برای رسانه ملی بود که در حکم انتصاب رئیس جدید صدا و سیما بیان شد و سومین گام هم انتظارات و توقعات ایشان از مهم‌ترین قرارگاه فرهنگی کشور یعنی شورای عالی انقلاب فرهنگی است که در متن حکم جدید اعضای این شورا درج شده است.

وی با یادآوری فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: اشاره ظریف رهبر انقلاب به چهلواره دوم انقلاب اسلامی نشان از آن دارد که ایشان در انتظار یک شورای انقلاب فرهنگی گام دومی و متناسب، متوازن و ترازمند با شرایط چهل ساله دوم انقلاب اسلامی هستند.

مدیرکل ارشاد فارس بیان کرد: چهلواره دوم اشاره معنادار به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دارد باید توجه کنیم که گام دوم یک گام است و گام هم از جنس اقدام است.

وی با بیان اینکه روزآمدسازی و بازسازی را باید عملیاتی، علی الارض، انضمامی و کاربردی فهمید و مطالبه کرد، گفت: در دولت سیزدهم فرهنگ به عنوان زیربنا و موتور پیشران اعتلای حکمرانی  و تحول در عرصه‌های گوناگون اقتصادی سیاسی و اجتماعی خواهد بود.

قانعی ادامه داد: این مسئله بسیار مهم است که در شرایط کنونی اقتصادی و وضعیت نامناسب معیشتی نه تنها دولت از مسئله فرهنگ غفلت نمی‌ورزد، بلکه فرهنگ را به عنوان پیشران اصلی تحول مدنظر خود، در تمامی عرصه‌ها در نظر دارد و این مسئله به عنوان دغدغه و رویکرد جدید دولت سیزدهم مطرح خواهد بود و امید است در عمل نیز محقق شود البته باید تاکید کرد که چنین رویکردی در واقع از مبانی انقلاب اسلامی به عنوان یک انقلاب فرهنگی بر آمده است.

مدیرکل ارشاد فارس تصریح کرد: در استان فارس نیز با زحماتی که طی دو سال گذشته جمعی از فرهیختگان و نخبگان فرهنگی و علمی استان با محوریت نماینده ولی فقیه تقبل کرده‌اند مقدمات تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور به سرانجام رسیده است و امروز ما با یک نقشه جامع برای چهار سال آینده استان در زمینه فرهنگی روبه‌رو هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: