کد خبر: 4027706
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس از راه‌اندازی نمایشگاه دائمی و پایگاه صادراتی محصولات دانش‌بنیان و فناور فارس در امارات متحده عربی خبر داد.

یلدا راهدار، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، یلدا راهدار، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس امروز، 20 دی در نشست کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه  این اتاق گفت: نمایشگاه دائمی و پایگاه صادراتی محصولات دانش‌بنیان و فناور کشور ایران در امارات متحده عربی راه‌اندازی شده است که به همت اتاق بازرگانی فارس شرایط شرکت‌های استان فارس نیز فراهم شده است و محصولات دانش‌بنیان استان می‌توانند در این نمایشگاه شرکت کنند.

وی با اشاره به راه‌اندازی این مرکز و آمادگی برای حضور شرکت‌های استان فارس در این نمایشگاه افزود: مرکز نمایش دائمی محصولات دانش‌بنیان در شهر دبی، اختصاص فضای اداری به صورت اشتراکی، ملاقات‌های تجاری دوجانبه و چندجانبه، بازاریابی و فروش، مطالعه و تحقیقات بازار، مشاوره‌های حقوقی، حضور در باشگاه رهبران کسب ‌و کار ایران و امکان بهره‌مندی از مزایای مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی از خدمات این مرکز به شرکت های دانش بنیان ایران و استان فارس است.

راهدار بیان کرد: این مرکز با همکاری باشگاه مجازی رهبران کسب و کار ایران، اقدام به معرفی محصولات و خدمات یک هزار برند ایرانی در کشورهای عربی کرده است که بستری هوشمند برای تبادل اطلاعات دست‌‌اندرکاران تولید، صادرات و واردات کشور است.

وی با بیان اینکه مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، نخستین مرکز تجارت هیبریدی ایران است که با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران ایجاد شده‌ است و افتتاح آن ظرفیت‌های تازه‌ای برای فعالان اقتصادی ایران ایجاد کرده است، گفت: با راه‌اندازی مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی، از شرکت‌های دانش‌بنیان منتخب برای ورود به بازار این کشور حمایت خواهد شد.

رئیس کمیسیون فناوری، اطلاعات ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس با تأکید بر اینکه از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های دائمی ‌خارجی و نمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی به دو صورت حضور مستقل و برپایی پاویون حمایت می کنیم اضافه کرد: علاقه‌ مندان و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور استان فارس جهت کسب اطلاعات بیشتر برای حضور در این نمایشگاه به دبیرخانه کمیسیون فاوای این اتاق به شماره 0713322 داخلی 4 و آدرس الکترونیکی commission@fccima.ir در ارتباط باشند.

وی افزود: در استان فارس تعداد 203 شرکت دانش بنیان فعالیت دارند که به صورت رسمی ثبت شده‌اند و حوزه‌های سخت‌افزارهای برق و الکترونیک و لیزر و فوتونیک، ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته و فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای بیشترین حوزه‌های فعال دانش‌بنیان در استان را تشکیل میدهند.

راهدار با اشاره به نقش صادرات در ارزآوری ادامه داد: باور داریم که با وظیفه دولت حمایت در جهت ایجاد بازارهای داخل کشور برای عرضه محصولات حوزه دانش بنیان است تا این محصولات پس از بلوغ و شکوفایی محصولات و  پیش‌نیازهای صادراتی،  در عرصه‌های بین‌المللی ظاهر شد.

وی بیان کرد: صادرات محصولات دانش بنیان با فناوری بالا به دلیل نقش تاثیرگذار بر ایجاد ارزش افزوده و ارزآوری، برای اقتصاد ملی کشورهای درحال توسعه بسیار بااهمیت تلقی می‌شود و این در حالی است که نتایج فعالیت‌های این صنایع به دیگر بخش‌های اقتصادی منتقل می‌شود و به افزایش بهره‌وری و گسترش کسب و کار می‌انجامد.

راهدار تصریح کرد: صادرات به ویژه صادرات محصولات مبتنی بر فناوری نمایانگر توانمندی یک کشور در این حوزه است و آینده تحولات اقتصادی در گرو بسط فعالیت‌های دانش‌محور، ایجاد نوآوری در محصولات و گسترش و نفوذ آن در تمامی عرصه‌های تولیدی و صادراتی خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: