کد خبر: 4017727
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس از ارائه کمک بلاعوض به طرح‌های آسیب دیده دامداری اجرا شده مددجویان تحت حمایت این نهاد در استان خبر داد.

کمیته امداد، کمک به دامپروران، خشکسالیبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد فارس، سید اسماعیل جوادی حقیقی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس امروز، 10 آذرماه از ارائه کمک بلاعوض به طرح‌های دامداری اجرا شده مددجویان تحت حمایت این نهاد در استان خبر داد و گفت: با توجه به اشتغال تعدادی از مددجویان در سنوات اخیر به دامپروری و با توجه به بروز پدیده خشکسالی در کشور، کمبود، گرانی و کاهش کیفیت علوفه (اعم از مراتع و کنستانتره) کاملاً مشهود است که این موضوع سبب بروز مشکلات عدیده‌ای برای این طرح ها شده است.

وی افزود: در همین راستا از سوی این نهاد مقدس و به منظور پایدارسازی مشاغل مددجویان تحت حمایت، به طرح‌های آسیب‌دیده دامپروری با تامین نهاده دامی، واکسیناسیون، بیمه دام، تأمین کنستانتره، تلقیح مصنوعی، تأمین مخزن و جایگاه آب و همچنین مشاوره جهت اخذ شناسه یکتا کمک‌های بلاعوض ارائه شده است.

جوادی بیان کرد: برای هر طرح آسیب‌دیده دامداری مبلغ 3 الی 5 میلیون تومان به صورت بلاعوض تصویب شده و به ازای هر طرح دامداری آسیب دیده نیز 10 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از محل منابع امدادی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به طرح‌های دامپروری اجرا شده در استان گفت: در 8 ماهه امسال 2866 طرح دامپروری در فارس اجرا شده است که برای تعدادی از طرح‌های آسیب دیده مبلغ  پنج میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و تا پایان سال در 3 مرحله به مجریان طرح‌های دامداری ارائه می‌شود که تاکنون مبلغ 2 میلیارد تومان پرداخت شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس در پایان اضافه کرد: با توجه به وجود پدیده خشکسالی در استان سیاست‌های امداد بر کاهش اجرای طرح دامپروری به شیوه سنتی و بومی است لذا تأکید بر اجرای طرح‌های دامپروی اصلاح‌نژاد شده با بهره‌وری خوب و کم‌هزینه در اولویت است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: