کد خبر: 4016210
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مجموع قربانیان کروناویروس در فارس به هفت هزار و ۲۱۸ نفر رسید.

سید‌روح‎الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به گزارش ایکنا از فارس، سید‌روح‎الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 4 آذرماه در استودیو سلامت فارس با اعلام جان‌باختن ۹ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را هفت هزار و ۲۱۸ نفر اعلام کرد.

وی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۹۱ هزار و پنج تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۹ هزار و ۴۶۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۴۹ هزار و ۵۷۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۸۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۹۷ هزار و ۷۵۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی ۴۸۵ هزار و ۶۰۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

حسینی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز یک هزار و ۲۰۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۶۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: واکسیناسیون علیه کروناویروس در کنار رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از ترددهای غیر ضروری و دوری از دورهمی‌های خانوادگی می‌تواند از ابتلا به کروناویروس پیشگیری کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: