کد خبر: 4016191
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲

دبیر جامعه روحانیت شیراز با بیان اینکه انتظار داریم که نیروهای انقلابی، متخصص و جوان در رده‌های مدیریتی دولت به‌کارگیری شوند، گفت: مردم باید تغییر مدیریت‌ها را احساس کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحی‌الدین طاهری، دبیر جامعه روحانیت شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحی‌الدین طاهری، دبیر جامعه روحانیت شیراز امروز، 4 آذرماه در نشست هفتگی این جامعه که با حضور استاندار فارس برگزار شد، با یادآوری اینکه در شش ماهه پایان سال گذشته و چهار ماهه امسال دولت ۱۳۵ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی قرض کرده است، گفت: اکنون باز پرداخت این وام به عهده دولت جدید است پس کار به این سادگی نیست و روحانیت باید اطلاعات خودش را در زمینه های مختلف نظیر اقتصاد ارتقا دهد.

وی، تغییر و تحول در مدیریت‌های دولتی را مورد توجه قرار داد و گفت: اکثریت مدیران استان اعتقادات و حتی ملاک‌های در شان یک مدیر درحد نظام جمهوری اسلامی را ندارند پس انتظار داریم که نیروهای انقلابی، متخصص و جوان در رده‌های مدیریتی دولت به‌کارگیری شوند.

طاهری با اشاره به اینکه مردم باید تغییر مدیریت‌ها را احساس کنند، تأکید کرد: مردم به روحانیت، رفتارهای غیرمتعارف برخی از مدیران را اطلاع می‌دهند بنابراین نباید مدیران برای خودشان حریم امن درست کنند و در نظام اسلامی و الهی باید کارکنان و ضعیف‌ترین فرد جامعه حرف خودش را به مدیران بزند و درب اتاق‌ها به روی مردم باز باشد.

دبیر جامعه روحانیت شیراز زیرساخت‌های استان فارس را مورد توجه قرار داد و افزود: باید زیرساخت‌های استان درست شود چراکه با بررسی در می‌یابیم که به استان فارس ظلم شده و صنعت در حد تعطیلی است و ۳۰ درصد از صنایع یک شیفت در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: برای فارس ننگ است که افراد زیادی تحت پوشش بهزیستی و کمیته داشته باشد لذا باید اشتغال برای افراد فراهم شود بنابراین مشکلات زیرساخت‌ها باید اساسی برطرف شود تا در استان شاهد شکوفایی صنعت باشیم.

طاهری با بیان اینکه در برخی از نقاط استان دارای فرونشست زمین هستیم، اظهار کرد: باید فکری به حال مشکلات کم آب در استان فارس باشیم لذا انتقال آب از خلیج فارس به استان باید انجام شود بنابراین انتظار است که با همکاری نمایندگان مجلس این موضوع تحقق یابد.

دبیر جامعه روحانیت شیراز تصریح کرد: بین ۱۲ تا ۱۵ درصد کشاورزی کشور را استان فارس تأمین می‌شود اما خود استان فارس از مزایای آن بی‌بهره است بنابراین باید زمینه برای تحقق صنایع تبدیل و کشاورزی نوین ایجاد شود.

وی خطاب به استاندار فارس خواستار ایجاد و ایجاد بازرسی مجدانه و قاطع در همه زمینه‌ها شد و تاکید کرد: با این کار تخلفات شناسایی خواهد شد و برخورد جدی صورت گیرد.

رئیس هیئت امنا آستان مقدس سیدعلاالدین الحسین(ع) در پایان سخنان خود، توسعه حرم مطهر شاهچراغ(ع) و اجرایی شدن طرح ۵۷ هکتاری را مورد اشاره قرار داد و خواستار پیگیری آن از سوی دولتمردان شد.

یادآور می‌شود، معرفی مشاور روحانی استاندار فارس، توجه به اشتغال و اقتصاد استان، مسکن، معیشت مردم و... از سخنان اعضای جامعه روحانیت شیراز در این دیدار بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: