کد خبر: 4016065
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱

طی آیینی با حضور رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان، تجار و فعالان اقتصادی کشور، نمایندگان مجلس و مدیران بخش دولتی و فعالان اقتصادی استان دفتر بسیج تجار و فعالان اقتصادی استان فارس در اتاق بازرگانی فارس افتتاح شد.

دفتر بسیج، اتاق بازرگانی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، همزمان با هفته بسیج، مراسم افتتاح دفتر بسیج تجار و فعالان اقتصادی استان فارس امروز، 3 آذرماه حضور رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان، تجار و فعالان اقتصادی کشور، نمایندگان مجلس و مدیران بخش دولتی و فعالان اقتصادی استان در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد.

جمال رازقی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در این مراسم بیان کرد: امروز فعالان اقتصادی ما در تمام مناطق کشور در خط مقدم مبارزه قرار دارند و جانانه در میدان نبرد تلاش می‌کنند.

وی افزود: این در حالی است که فعالان اقتصادی علاوه بر نبرد در برابر دشمن خارجی، دچار تحریم و فشارهای داخلی نیز هستند به طوری که هر روز شاهد رفتارهای ظالمانه نظام بانکی، تامین اجتماعی، کانون کار و نظام مالیاتی کشور به بخش خصوصی هستیم و موانع داخلی به مراتب ضربه‌های سخت‌تری به بخش خصوصی ما وارد می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی فارس اظهار کرد: نظام بانکی ما در کشور در حال شخم زدن اقتصاد است در حالی است که مقام معظم رهبری چندین سال است دستور داده‌اند تا نظام بانکی اصلاح شود.

رازقی با اشاره به اینکه زمان عمل رسیده و با شعار دادن کشور به هیچ جایی نمی‌رسد، اضافه کرد: تولید و صادرات نبض حیات کشور است اما مورد ظلم بسیاری قرار می‌گیرد اما در مقابل عده‌ای به دنبال سوءاستفاده هستند و جای تامل دارد که تاکنون کدام کالا با ارز چهار هزار و 200 تومانی به دست مردم رسید؟

وی با بیان اینکه انتظار ما از بسیج این است که همواره مانند گذشته پشتیبانی کنند، ادامه داد: فعالان بخش خصوصی طرز مقابله با دشمنان خارجی و راهگشایی برای انجام فعالیت خود را می‌دانند و لازم است بسیج از حمله‌های داخلی به فعالان اقتصادی جلوگیری کنند.

رازقی بیان کرد: همه ما علاقه‌مند به پیشرفت کشورمان هستیم و تلاش می‌کنیم فضای کشور مثبت و پویا باشد و شرایط زندگی مردم رو به بهبود باشد اما نهادینه شدن این مهم نیازمند ایفای نقش‌ها، همکاری، همراهی و همت بخش دولتی و خصوصی توامان است.

رئیس اتاق بازرگانی فارس با یادآوری این مطلب که چه کسی به دنبال اجرای واقعی فرمایش رهبری برای مسائل اقتصادی است، تصریح کرد: اقتصاد پاشنه آشیل کشور است و انتظار داریم برای حفظ کشور، اصلاح اقتصادی انجام شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: