کد خبر: 4016062
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام بستری ۱۵۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، یک هزار و ۲۱۳ نفر اعلام کرد.

سیدروح‌الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، سیدروح‌الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 3 آذرماه در استودیو سلامت فارس گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۷۱۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۸ هزار و ۹۸۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۴۸ هزار و ۵۰۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۸ هزار و ۴۳ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۹۷ هزار و ۲۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

حسینی با اعلام بستری ۱۵۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، یک هزار و ۲۱۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۱۵۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

وی در ادامه با اعلام جان باختن هفت هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا‌کنون را هفت هزار و ۲۰۹ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی ۴۸۴ هزار و ۸۹۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

وی مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج میلیون و ۷۹۹ هزار و ۴۰۰ دُز اعلام کرد و گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۳۱ هزار و ۱۶ دُز نوبت اول و دو میلیون و ۶۶۸ هزار و ۳۸۴ دُز نوبت دوم واکسن بوده است.

حسینی با اشاره به آغاز طرح قرنطینه هوشمند و کاهش محدودیت‌ها در روزهای آینده برای افرادی که هر دو دُز واکسن را دریافت کرده‌اند، تاکید کرد: برخی بر این باورند که دریافت واکسن به تنهایی موجب پیشگیری از ابتلا و انتشار این بیماری می‌شود، اما واکسیناسیون در کنار رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در پیشگیری از ابتلا به کروناویروس موثر است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: تا زمانی که پایان خطر ابتلا به کروناویروس از سوی وزرات بهداشت اعلام نشده است، نباید نکات پیشگیرانه و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را فراموش کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: