کد خبر: 4012233
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز بر تزریق دُز دوم همه افراد جامعه و دُز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۶۰ سال، در راستای دستیابی به ایمنی حداکثری افراد در برابر کرونا تأکید کرد.

مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به گزارش ایکنا از فارس، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 19 آبان در نشست روزانه ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، با اشاره به چرخش سریع کروناویروس در سطح جامعه و انجام واکسیناسیون به‌عنوان یکی از راهکارهای افزایش ایمنی در برابر این بیماری گفت: ضرورت دارد شهروندان نسبت به تکمیل واکسیناسیون برای ایمنی بیشتر در زمان‌های مقرر دریافت کنند و مشارکت مردم در دریافت سریع واکسن علیه کروناویروس می‌تواند به سرعت ایجاد ایمنی و کنترل این بیماری در سطح جامعه بیافزاید.

وی بر تزریق دُز دوم همه افراد جامعه و دُز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۶۰ سال، در راستای دستیابی به ایمنی حداکثری افراد در برابر کرونا تأکید کرد و گفت: لازم است با مشارکت جمعیت بالای ۱۲ سال استان که تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده‌اند و یا افرادی که واکسن خود را در زمان‌های اعلام شده دریافت نکرده‌اند، هر چه سریعتر نسبت به این امر اقدام کنند.

لطفی افزود: با توجه به تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در انجام سریع واکسیناسیون عمومی در استان، نیاز است هم‌استانی‎‌ها نیز با مشارکت خود در دریافت به موقع واکسن علیه این بیماری، مجموعه سلامت را در این راه یاری رسانند.

وی با بیان اینکه کماکان شاهد آمار بالای مراجعه افراد مبتلا و مشکوک دارای علائم کروناویروس به مراکز ۱۶ ساعته سطح استان هستیم، توصیه کرد: شهروندان با مشاهده علائم مشکوک به کروناویروس، لازم است در سریع‌ترین زمان ممکن به پزشک خانواده خود مراجعه کنند تا در صورت نیاز بتوانند با انجام تست‌های تشخیصی در مراکز ۱۶ ساعته، از ابتلای اطرافیان خود به بیماری کووید۱۹ آگاه شوند و از شدت یافتن بیماری نیز پیشگیری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تنها راه برون‌رفت از بحران کرونا را واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، دوری از تجمعات و دوررهمی‌ها، پرهیز از ترددهای غیر ضروری عنوان کرد.

وی در این نشست به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت‌رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

لطفی همچنین ظرفیت تخت‌های ویژه و عادی بیمارستان‌های استان، فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس، اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی را مورد ارزیابی قرار داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: