کد خبر: 4008584
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۶
حجت‌الاسلام کلانتری:

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی باید شرح وظایف اتحادیه‌ها و انجمن‌ها را مشخص کند، گفت: در تشکل‌های مردم نهاد باید دقت شود منافع شخصی در کار وارد نشود و آن را مختل نکند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع)به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) شامگاه چهارشنبه، 5 آبان‌ماه در نشست مشترک اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی ادارات و سازمان‌های فارس گفت: تعدد تشکل‌ها، اتحادیه‌ها، گروه‌ها و کمیته‌های مختلف در کشور به این دلیل است که همه سلایق، تفکرها و دیدگاه‌ها را در بر بگیرد.

وی با بیان اینکه همین تعدد در نیروهای نظامی کشور مانند ارتش، سپاه و نیروی انتظامی نیز وجود دارد، افزود: چیزی که لرزه بر اندام استکبار جهانی انداخته، وجود دو قدرت نظامی سپاه و ارتش است که همواره مکمل هم هستند و در نتیجه باعث وحشت دنیای استکبار شده‌اند. حزب‌الله لبنان، حشدالشعبی عراق، انصارالله یمن و فاطمیون افغانستان از نمونه‌های این انقلاب اسلامی جهان شمول است.

کلانتری ادامه داد: نکته‌ای که همواره باید مدنظر قرار گیرد، لزوم قاعده‌مندی و سازمان یافتگی تشکیلات است. باید شرح وظایف‌ها، کاملاً مشخص شده باشد. هر تشکل، نهاد و انجمن مناسب با جایگاه خودش باید شرح وظایف داشته باشد. در این صورت می‌توان هدفمند و بدون موازی‌کاری پیش رفت.

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی هم باید شرح وظایف اتحادیه‌ها و انجمن‌ها را مشخص کند تا کارها به‌خوبی انجام شود، افزود: نکته مهم دیگر اینکه، در تشکیلات مردم نهاد باید دقت شود منافع شخصی در کار وارد نشود و آن را مختل نکند.

وی تصریح کرد: هر کاری برای به نتیجه رسیدن، یک شرط اول دارد؛ در مرحله نخست فرد باید به کار خودش ایمان و باور داشته باشد. خداوند در آیه ۲۸۵ سوره مبارکه بقره می‌فرماید «آمَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنْزِلَ إِلَيْهِ مِنْ رَبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ كُلٌّ آمَنَ بِاللَّه وَمَلَائِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُسُلِه، یعنی این رسول(ص) به آنچه خدا بر او نازل کرده ایمان آورده و مؤمنان نیز همه به خدا و فرشتگان خدا و کتب و پیغمبران خدا ایمان آوردند.» انقلاب بزرگ اسلام را شخصیت پیامبر(ص) به وجود آورد. زیرا وجود شخص محمد(ص) سراپا اعتقاد و ایمان بود و توانست در جاهلیت عرب در شبه جزیره عربستان انقلاب ایجاد کند. رسالت پیامبر در طول ۲۳ سال، کل جهان را فراگرفت.

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد: امام خمینی(ره) در مدت زمانی کوتاه، توانستند بزرگترین انقلاب عصر حاضر را به وجود بیاورند. ایشان شخصیتی عارف، فقیه و روحانی مملو از معرفت و شناخت بودند که به هیچ وجه تزلزل در کارشان نبود. خداوند در قرآن خطاب به حضرت موسی(ع) می‌فرمایند که با فرعون با زبان نرم سخن بگو. امام‌خمینی(ره) در ابتدا شاه را نصیحت و احترام کردند و سپس وارد فاز برخورد انقلابی شدند.

کلانتری گفت: امروز که ۴۴ سال از انقلاب گذشته، همه قدرت‌های جهان، تمام  فکر و اقدامشان دشمنی با انقلاب اسلامی است که ریشه آن را بزنند اما نه‌تنها موفق نشده‌اند، بلکه انقلاب قوی‌تر شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: