کد خبر: 4008505
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸

مدیرکل آموزش و پرورش فارس، بیمارستان موقوفه نمازی شیراز را نشانه بلوغ در سنت حسنه وقف دانست و گفت: مرحوم نمازی یک وقف هوشمندانه را به ثبت رساند.

فرهاد اسماعیلی، مدیرکل آموزش و پرورش فارسبه گزارش ایکنا از فارس، فرهاد اسماعیلی، مدیرکل آموزش و پرورش فارس امروز، ۵ آبان‌ماه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بیمارستان موقوفه نمازی که به‌ مناسبت زادروز بزرگترین واقف عرصه سلامت کشور، مرحوم حاج محمد نمازی، در مرکز درمانی و آموزشی نمازی شیراز برپا شده است، گفت: همواره نتیجه و کار واقفان برای جامعه بسیار ارزشمند است و مجموعه‌هایی نظیر بیمارستان موقوفه نمازی شیراز نشانه بلوغ در سنت حسنه وقف است.

وی افزود: مرحوم نمازی یک وقف هوشمندانه را به ثبت رساند و در زمانی که جامعه مشکلات فراوانی در عرصه سلامت و درمان داشت با وقف دارایی خود به منظور احداث بیمارستان و تحقیق و آموزش در زمینه‌های پزشکی خدمات بزرگ و ارزنده‌ای به مردم شریف فارس و ایران کرد.

اسماعیلی با اشاره به موقوفات مرحوم نمازی گفت: یکی از مهم‌ترین جنبه‌ها و جلوه‌های این وقف بزرگ پشتوانه‌هایی است که به واسطه سنت حسنه وقف برای بیمارستان قرار داده شده و این مسئله موجب شده است تا بیمارستان نمازی بتواند از عواید موقوفات نمازی در راه تامین بخشی از تجهیزات تخصصی پزشکی و درمانی و همچنین حفظ و نگهداری بیمارستان بهره‌مند شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس، وقف را مصداق بارز و روشن صدقه جاریه عنوان کرد و گفت: سنت خیر مرحوم نمازی پس از گذشت قریب ۷۰ سال از زمان تاسیس بیمارستان همچنان تداوم دارد و امروز این مرکز درمانی با پرورش اساتید بزرگ در حوزه‌های مختلف درمانی و انجام جراحی‌های تخصصی و نادر یکی از بیمارستان‌های سرآمد و پر افتخار در ایران و جهان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: