کد خبر: 4007027
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۲
مدیرعامل بنیاد مهدی موعود(عج) فارس:

مدیرعامل بنیاد مهدی موعود(عج) فارس بیان کرد: یکی از دعاهای امام عصر(عج)، دعا برای فقراست که حضرت برای فقرا دو دعا و خواسته را از خداوند تقاضا می‌کند. ایشان در این دعا می‌فرماید خدایا به افرادی که فقیر هستند صبر و روحیه قناعت عطا کن.

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا حدائق، مدیرعامل بنیاد مهدی موعود(عج) فارس، بامداد امروز، 30 مهرماه در منبر مجازی خود با موضوع سبک زندگی مهدوی، گفت: یکی از دعاهای امام عصر(عج)، دعا برای فقراست که حضرت برای فقرا دو دعا و خواسته را از خداوند تقاضا می‌کند. ایشان در این دعا می‌فرماید خدایا به افرادی که فقیر هستند صبر و روحیه قناعت عطا کن.

وی با بیان اینکه شکیبایی و صبر انسان به‌واسطه تهیدستی ارزشمند است، چراکه شرف و عزت و آبروی خود را حراج نگذاشته است، گفت: نکته مهم این است که در هر جایی و هر رتبه‌ای که هستیم خدا را فراموش نکنیم. زیرا خداوند انتظار دارد که بندگانش ایمان به او داشته باشند.

مسئول حوزه علمیه منصوریه شیراز با اشاره به اهمیت کمک به فقرا، تأکید کرد: باید سخاوت را از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) یاد بگیریم، آنان اسوه سخاوت و بخشندگی هستند. در سیره آنان مشاهده می‌کنیم که چگونه برای رشد و شکوفایی دین تلاش می‌کنند. لذا، هر چقدر برای رشد و شکوفایی معارف مردم هزینه کنیم، ارزش دارد.

وی با طرح این سؤال که رمز نجات انسان‌ها در چیست، گفت: رمز نجات انسان‌ها در توکل به خداست. اگر به خدا وصل شدید، منحرف نخواهید شد. همچنین افتخار انسان‌ها در دنیا به علم آمیخته با حلم است یعنی هرچه دانش و اطلاعاتتان نسبت به دین و وظایفتان بالاتر برود این انسان می‌تواند بگوید کاری کرده‌ام.

حدائق با تأکید بر اینکه اگر کسی علم نداشت فخرش به ثروت آمیخته با بخشش است، گفت: باید سخاوت را فراموش کنیم. این ثروت زمانی زینت است که انسان اهل بخشندگی و انفاق باشد.

عضو جامعه روحانیت شیراز همچنین زینت فقیر بی‌سواد را صبر و شکیبایی برشمرد و گفت: زینت فقیر صبر است. فقیر طغیانگر می‌شود متخلف و مجرم. لقمه حرام انسان را از دزدی به قتل می‌کشاند به همین دلیل امام عصر(عج) برای نیازمندان می‌فرماید خدایا به فقرا صبر عنایت کند.

وی با اشاره به آیه 153 سوره بقره «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَعِينُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ...»، گفت: خداوند در این آیه تأکید می‌کند که ای کسانی که ایمان آورده‌اید از صبر و نماز کمک بطلبید و این دو عامل قوی است.

حدائق در ادامه سخنان خود با یادآوری حکایتی از مرحوم آخوند خراسانی صاحب کفایةالاصول، گفت: متأسفانه ما در اصل اول اعتقادی یعنی توحید ضعیف هستیم و در مواقعی که دچار مشکل مالی هستیم خدا را فراموش می‌کنیم، در صورتی که باید اعتصام به خدا را در عمل که تراز آن باورمان است، نشان دهیم.

وی با گرامیداشت هفته وحدت بیان کرد: پیامبر(ص) در حدیثی فرمودند: از چندرنگی و اختلاف در دين خدا بپرهيزيد، زيرا يكپارچگى در حق هرچند خوشایند شما نباشد از پراكندگى در باطل هرچند خوشايند شما باشد بهتر است. خداى سبحان به هیچ‌یک از گذشتگان و باقی‌ماندگان به خاطر تفرقه، خير و خوبى عطا نكرده است.

مدیرعامل بنیاد مهدی موعود(عج) فارس گفت: بر این اساس، تفاوت آراء در مسائل اعتقادی نباید باعث پراکندگی در امت اسلامی شود، زیرا ضربه‌ تفرقه بر پیکره اسلام، غیرقابل‌جبران است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: