کد خبر: 4006839
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۷

رئیس جهاددانشگاهی فارس با بیان اینکه گاهی نبود سواد رسانه‌ای موجب می‌شود كه به خودمان آسیب بزنیم، گفت: متأسفانه در برخی مواقع اثرات تخریبی این موضوع از اقدام دشمن هم بیشتر است.

به گزارش ایکنا از فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی فارس شامگاه چهارشنبه، 28 مهرماه در نشست هم‌اندیشی سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح با اصحاب رسانه فارس با موضوع «بررسی نقش رسانه در مواجه با تهدیدات امنیتی و نظامی و چگونگی تبدیل تهدید به فرصت» که در شیراز برگزار شد، از رسانه به عنوان یك ابزار جنگی یاد كرد و به تشریح تفاوت این مهم با یك جنگ نظامی پرداخت.

وی تصریح كرد: در جنگ نظامی تكلیف مشخص است كه دشمن كجای معادله ایستاده اما در جنگ رسانه‌ای ممكن است دشمن از جهات مختلفی حمله كند.

بابایی با بیان اینكه گاهی نبود سواد رسانه‌ای موجب می‌شود كه به خودمان آسیب بزنیم، گفت: متأسفانه در برخی مواقع اثرات تخریبی این موضوع از اقدام دشمن هم بیشتر است لذا باید در حوزه رسانه و سواد رسانه‌ای گام‌های بزرگی برداریم.

رئیس خبرگزاری ایکنا شعبه فارس ادامه داد: گاهی اوقات برخی از اخبار ما تیتر یك رسانه‌های بیگانه می‌شود و از جنبه‌های مختلف سعی در سوء‌استفاده از آن‌ها می‌شود؛ لذا می‌طلبد که رسانه‌ها به ارتقای سواد رسانه‌ای همت کنند.

وی با تأکید بر اینکه افزایش سواد رسانه‌ای نیاز به تجهیزات و منابع به‌ویژه منابع انسانی توانمند دارد، گفت: امروز بعضی از شبكه‌های ماهواره‌ای تغییر فرهنگ ایرانی را مدنظر قرار داده‌اند و اگر متقابلاً برای پوشش رسانه‌ای در بخش فرهنگ ورود نشود، ممکن است در سال‌های آتی با خلأهای بزرگی در این بخش برخورد کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: