کد خبر: 4006692
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ایمن‌سازی گسترده اعضای جامعه به کمک واکسیناسیون را راهکار عملیاتی کنترل و مهار کروناویروس دانست و بر تسریع این روند تأکید کرد.

به گزارش ایکنا از فارس، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 28 مهرماه در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا این دانشگاه گفت: با توجه به نامه رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور، از ابتدای آبان محدودیت‌های هوشمند کرونایی در دستگاه‌های اجرایی آغاز می‌شود که دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از این امر مستثنی نیست.

وی با اشاره به پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امر واکسیناسیون کروناویروس در کشور از زمان تحویل تا تلقیح و تلاش حداکثری برای ایجاد زیرساخت‌های گسترده دسترسی عمومی به واکسن، افزود: لازم است کارکنانی که تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده‌اند، هر چه سریع‌تر برای این امر اقدام کنند تا مشمول قانون محدودیت‌های هوشمند در محل کار نشوند.

لطفی، ایمن‌سازی گسترده اعضای جامعه به کمک واکسیناسیون را راهکار عملیاتی کنترل و مهار کروناویروس دانست و اظهار کرد: مردم با دریافت واکسن کروناویروس و رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی در برابر این بیماری، می‌توانند در مبارزه با کروناویروس و کنترل این بیماری در کشور مشارکت داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به افزایش ایمنی افرادی که واکسینه شده‌اند، از افرادی که تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده‌اند خواست تا برای پیشگیری از ابتلا به نوع شدید بیماری و حتی مرگ ناشی از آن، دریافت واکسن علیه کروناویروس را به تاخیر نیندازند.

وی آغاز فصل سرما و احتمال شروع موج ششم بیماری در کشور را دیگر مواردی برشمرد که ضرورت تسریع در واکسینه شدن در برابر این بیماری را افزایش می‌دهد.

لطفی با اعلام افزایش تعداد مراجعه مردم برخی شهرستان‌ها به مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا افزود: کروناویروس در کمین افراد سهل‌انگار است، بنابراین برای دوری از افتادن به دام این ویروس خطرناک لازم است پس از دریافت واکسن علیه این بیماری نیز پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و خود را برای حفظ سلامت خانواده و مردم جامعه مسئول بدانیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین آخرین وضعیت واکسیناسیون در پایگاه‌های استان، آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون، وضعیت ابتلا در مناطق مختلف استان، علت‌های جان‌باختن مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته، وضعیت سلامت بیماران در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان و روند خدمت‌رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی را نیز مورد ارزیابی قرار داد.

وی همچنین ظرفیت تخت‌های ویژه و عادی بیمارستان‌های استان، چگونگی فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس، میزان مراجعه به این مراکز و آخرین اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی را بررسی کرد.

لطفی همچنین به مناسبت تقارن هفته وحدت و میلاد رسول اکرم(ص) و تشویق مردم به دریافت واکسن علیه کروناویروس، دستور اهدای روزانه پنج دستگاه دوچرخه به قید قرعه به دریافت‌کنندگان واکسن از روز پنج‌شنبه، ۲۹ مهرماه تا یکشنبه دوم آبان در مراکز واکسیناسیون شیراز را صادر کرد.

معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست به بیان توضیحاتی در خصوص آمارهای ابتلا، بستری و فوت ناشی از کروناویروس، بیمارستان‌های پشتیبان، فعالیت مراکز واکسیناسیون علیه کروناویروس، مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و شیوه خدمت‌رسانی به آنان، ظرفیت تخت‌های بستری و ویژه بیمارستان‌های استان پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: