کد خبر: 4006467
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
با حکم شهردار شیراز، رضا جاویدی، رئیس هیئت اندیشه‌ورز بسیج رسانه فارس به عنوان سرپرست اداره‌کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز منصوب شد.

به گزارش ایکنا از فارس، سید احسان اصنافی، شهردار شیراز امروز، 27 مهرماه طی حکمی رضا جاویدی را به سمت سرپرست اداره‌کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز منصوب شد.

در این حکم، برنامه‌ریزی و به‌کارگیری شیوه‌های مناسب به منظور اطلاع‌رسانی و تبیین اهداف، سیاست‌ها، وظایف و فعالیت‌های شهرداری برای آگاهی عموم مردم یا مخاطبان خاص، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی جهت معرفی، تبلیغ و تصویرسازی مثبت از شیراز در عرصه داخلی و بین‌المللی به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) و پایتخت فرهنگ و تمدن اسلامی – ایرانی و سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و بسترسازی برای ایجاد و تقویت ارتباطات چند سویه و تعامل مدیریت شهری با نخبگان، اقشار خاص و عموم مردم را از جمله مهم‌ترین مأموریت‌های وی برشمرده است.

همچنین شهردار شیراز برنامه‌ریزی جهت آگاهی‌بخشی و آموزش فرهنگ شهروندی، استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی شهری و توسعه مناسبات و همکاری‌های بین‌المللی شهرداری شیراز و برنامه‌ریزی جهت توسعه، ارتقا و یکپارچه‌سازی درگاه‌ها و شیوه‌های اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز با هدف کسب اطلاع از مشکلات و معضلات شهری، نهادینه کردن فرهنگ تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی سریع و شفاف به مطالبات مردمی و سازماندهی و تنظیم ارتباطات برون سازمانی شهرداری شیراز را از دیگر مأموریت‌های مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل عنوان کرده است.

بر اساس این گزارش، از جمله سوابق سرپرست جدید ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز می‌توان به مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز، خبرنگار و دبیر خبر هفته‌نامه فرهنگی اجتماعی شهرراز، مسئول اداره ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، رئیس هیئت اندیشه‌ورز بسیج رسانه فارس، مدیر کانون بسیج رسانه مرکز استان و معاون اجرایی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس اشاره کرد.

کسب عنوان مدیر روابط عمومی برتر جشنواره روابط عمومی‌های استان در دو دوره، مدیر برتر بسیج رسانه در جشنواره مالک اشتر فارس و مدیر برتر بسیج رسانه کشور نیز در کارنامه وی دیده می‌شود.

جاویدی همچنین در سومین جشنواره آواها و نواهای حماسی بسیج کشور به میزبانی استان فارس به‌عنوان رئیس کارگروه روابط عمومی اطلاع‌رسانی و دو دوره دبیر جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان فارس را برعهده داشته است.

از دیگر مسئولیت‌های وی می‌توان به دبیر ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فارس و همچنین دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان اشاره کرد.

جاویدی در تیرماه سال جاری نیز با حکم نماینده ولی فقیه در فارس به عنوان عضو اتاق فکر (کارگروه علمی، پژوهشی) شورای فرهنگ عمومی استان فارس منصوب شده بود. پیش از این حمید جورکش، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز فعالیت می‌کرد.

بنا بر این گزارش، همچنین شهردار شیراز با صدور حکمی سعید زارع را به سمت سرپرست اداره‌کل حوزه شهردار و امور شورای اسلامی شهر شیراز منصوب کرد.

در حکم انتصاب سعید زارع به سمت سرپرست اداره‌کل حوزه شهردار و امور شورای اسلامی شهر شیراز، هماهنگی و نظارت بر امور مدیریت و مشاورین حوزه شهردار؛ ابلاغ دستور شهردار به اشخاص (حقیقی و حقوقی) و همچنین مجموعه شهرداری و پیگیری آن‌ها طبق دستور و رسیدگی و تطبیق مصوبات و دستور کتبی مقامات مسئول مناطق، مدیریت‌ها، معاونت‌ها و سازمان‌های وابسته با سایر قوانین لازم‌الاجرا را از جمله مهم‌ترین مأموریت‌های وی برشمرده است.

همچنین شهردار شیراز موارد دیگری همچون ثبت لوایح و کلیه نامه‌های وارده و تنظیم و ارائه آن‌ها جهت طرح در جلسات عمومی شورای شهر و کمیسیون‌های فرعی زیرمجموعه آن، تنظیم و ارائه پرونده‌ها و گزارش و نشریات و مکاتباتی که شهردار باید ملاحظه و امضا کند و اعاده آن‌ها از طریق امور اداری به مراجع ذیربط، ایجاد هماهنگی بین معاونت‌ها، مناطق و سایر حوزه‌های شهرداری جهت انجام وظایف و مأموریت‌ها، برنامه‌ریزی و راهبری جلسات شورای معاونت‌ها، مناطق و سازمان‌ها و برگزاری جلسات دوره‌ای حوزه‌های صف و ستاد به منظور رفع مشکلات و ایجاد هماهنگی بیشتر را از مأموریت‌های این اداره‌کل عنوان کرده است.

براساس این گزارش، از جمله سوابق سرپرست جدید اداره‌کل حوزه شهردار و امور شورای اسلامی شهر شیراز می‌توان به مدیر حوزه ریاست شورای اسلامی شهر شیراز دوره ششم، مشاور رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، مدیر حوزه ریاست شورای اسلامی شهر شیراز دوره چهارم، دبیر هیئت انضباطی و کمیته رسیدگی به تخلفات رانندگی و کارشناس شورای اسلامی شهر شیراز اشاره کرد. پیش از این پیمان بهادری مدیرکل حوزه شهردار و امور شورای اسلامی شهر شیراز بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: