کد خبر: 4006119
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
به‌ مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد باسعادت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)، ویژه‌برنامه‌های فرهنگی ـ مذهبی متنوعی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا از فارس، به‌ مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد باسعادت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)، ویژه برنامه‌های فرهنگی ـ مذهبی متنوعی با صبغه شاد و مردمی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود.

در این حرم مطهر در روز دوشنبه، ۲۶ مهرماه سخنرانی حجت‌الاسلام بهرامی‌نسب، معاون تعلیم و تربیت سپاه فجر و در روز ۲۷ مهر قرائت دعای توسل و مولودی‌خوانی توسط مهدی کریم‌پور و در روز  ۲۸ مهر سخنرانی حجت‌الاسلام محقق بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد.

در روز چهارشنبه، ۲۸ مهرماه از ساعت ۱۶، محفل انس با کلام‌الله مجید، ویژه بانوان در رواق دارالذکر حرم مطهر و پنج‌شنبه، ۲۹ مهرماه این محفل نورانی ویژه عموم زائران از ساعت ۱۶:۴۵ در صحن احمدی برگزار می‌شود. در ادامه، بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، دعای روح‌بخش کمیل با نوای حاج کاظم محمدی قرائت خواهد شد.

همچنین در روز ۳۰ مهرماه از ساعت ۷ صبح، دعای پرفیض ندبه توسط مهدی کبیری‌نژاد قرائت می‌شود و از ساعت ۱۷ محمدمهدی ملک مکان، دعای سمات را در این حرم مطهر قرائت می‌کند.

در روزهای جمعه و شنبه، ۳۰ مهر و ۱ آبان‌ماه به‌ مناسبت میلاد باسعادت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، حجت‌الاسلام سعیدی(کارشناس برنامه سمت خدا) به ایراد سخن می‌پردازد و حاج مهدی سروری، مولودی‌خوانی خواهد کرد. روز یکشنبه، ۲ آبان نیز بعد از اقامه نماز ظهر و عصر، زیارت حضرت رسول(ص) از بعید، قرائت خواهد شد. در ادامه در شام این میلاد باسعادت، حجت‌الاسلام میرشکاری، سخنرانی و رضا رودکی مولودی‌خوانی خواهد کرد.

به مناسبت این ایام خجسته، مسابقه اینترنتی با عنوان «رسول رحمت(ص)» برای ارادتمندان به اهل‌بیت(ع) در نظر گرفته شده است که علاقه‌مندان جهت شرکت در آن می‌توانند از ۲۸ مهر تا ۲ آبان به بخش مسابقات پایگاه اینترنتی آستان مقدس به آدرس shahecheragh.ir/mosabeghat مراجعه کنند.

برپایی نمایشگاه هفته وحدت، دیدار با برادران اهل سنت، برگزاری مراسم عقد ازدواج جمعی از جوانان، اجرای ویژه‌برنامه‌های کودکانه، برگزاری کارگاه آموزشی صوت و لحن قرآن و پویش ختم صلوات به نیت سلامتی امام زمان(عج) و هدیه به ساحت مقدس رسول مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) از دیگر برنامه‌های حرم مطهر در هفته وحدت است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: