کد خبر: 4005706
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲

افتخار باقری یکی از حافظان روشندل کل قرآن کریم است که انس با قرآن نوری در دلش روشن کرده و عزت، آرامش، صبر و عشق در زندگی به ارمغان آورده است.

افتخار باقری، حافظ روشندل قرآن کریم که در مؤسسه بیت‌الاحزان موفق به حفظ کل قرآن کریم شده است، در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، با یادآوری اینکه نزدیک به دو دهه است که با قرآن کریم انس و الفت دارد، گفت: زمانی که بینا بودم در سال 84 در دوره حفظ یک ساله قرآن مؤسسه بیت‌الاحزان در شهرستان استهبان شرکت و 10 جزء قرآن کریم را حفظ کردم اما در نهایت در سال 96 در شعبه آباده طشک این مؤسسه موفق به حفظ کل قرآن کریم شدم.

وی با ابراز خرسندی از اینکه در راه قرآن کریم قدم گذاشته است، افزود: خانواده همکاری خوبی برای حفظ قرآن کریم با من داشتند البته در این راه از تشویق‌ها و راهنمایی‌هایی افرادی همچون حجت‌الاسلام شاهسونی، کرونی و سایر مربیان بهره‌مند شدم.

باقری با یادآوری اینکه بدون استفاده از خط بریل و تنها با گوش دادن آیات قرآن کریم موفق به حفظ قرآن کریم شده است، حفظ قرآن کریم را فرصت و یک توفیق از درگاه الهی برای خود دانست و افزود: با توکل و توسل به خداوند و همچنین کمک دوستانم توانستم مشکلات و سختی‌ها را با آرامش بگذارنم و همه این‌ها را مدیون نور قرآن کریم هستم.

این حافظ روشندل قرآن کریم با تأکید بر اینکه قرآن برایم عزت، آرامش، صبر و عشق به ارمغان آورده است، برخی از آموزه‌های قرآن را یادآور شد و گفت: قرآن کریم به ما یاد داده است که چگونه دوست انتخاب کنیم؛ چنانچه در آیه 28 سوره فرقان آمده است: «یَا وَیْلَتَىٰ لَیْتَنِی لَمْ أَتَّخِذْ فُلَانًا خَلِیلًا؛ اى واى كاش فلانى را دوست [خود] نگرفته بودم». قرآن در دنیا و آخرت باعث عزت و احترام برای ماست و بهترین دوست برای رفع گرفتاری‌ها است و به ما صبر و استقامت می‌بخشد.

باقری به روشندلان توصیه کرد تا با قرآن کریم انس گیرند زیرا بهترین مشاور در شرایط سختی که معلولان با آن مواجه هستند، قرآن کریم و هیچ‌کس جز خداوند از حال و روز بندگانش آگاه نیست.

وی در ادامه از مسئولان خواست تا در امور اداری کشور از حافظان قرآن کریم استفاده کنند و برای اهل قرآن شأن و منزلت قائل شوند و تسهیلات و امتیازات ویژه‌ای در همه دستگاه‌ها به فعالان قرآنی و حافظان قرآن ارائه دهند؛ چراکه فرق است بین کسی که قرآنی است با کسانی که از قرآن دورند.

این حافظ روشندل با بیان اینکه ارتباط با قرآن باعث خودسازی اهل قرآن است و مانع بسیاری از فسادها و جرائم خواهد شد و از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی جلوگیری می‌کند، گفت: باید تلاش کنیم تا زمینه رغبت مردم به انس با قرآن کریم بیشتر شود.

باقری با تأکید بر اینکه توفیق شرکت در امورات معنوی همگی از سوی خداست و اوست که می‌تواند هر نعمتی را به انسان عطا کند، گفت: باید این نکته را بدانیم که اطاعت از خداوند عزت و احترام می‌آورد چنانچه چنین چیزی را در زندگی خود مشاهده کردم.

وی در پایان بخشی از افتخاراتی را که تاکنون کسب کرده است را برشمرد و افزود: در مسابقات سراسری قران کریم در مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در سال ۹۶ کسب مقام اول حفظ 10 جزء در استان؛ سال ۹۷ کسب مقام اول 20 جزء در استان؛ سال ۹۸ کسب مقام اول 20 جزء در استان و همچنین در مسابقات سراسری قرآن کریم زیر نظر اداره بهزیستی کسب مقام‌های اول 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء در استان فارس را در کارنامه فعالیت‌هایم دارم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: