کد خبر: 4005512
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳

استاندار فارس با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور و تعدادی از اعضا هیئت دولت به استان فارس، درباره مصوبات و دستاوردهای این سفر گفت: در مجموع ۱۰۰ مصوبه با اعتبار ۶هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در این سفر برای استان فارس به تصویب رسید.

به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس امروز، 24 مهرماه با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور و تعدادی از اعضای هیئت دولت به استان فارس، درباره مصوبات و دستاوردهای این سفر گفت: در مجموع ۱۰۰ مصوبه با اعتبار۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در این سفر برای استان فارس به تصویب رسید.

وی بیان کرد: در حوزه  وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، مصوباتی از جمله تکمیل موزه دفاع مقدس، مشارکت وزارت دفاع در تکمیل آزادراه شیراز اصفهان، احیای ورزشگاه‌های موجود در پادگان‌های شیراز و استان و تهیه تجهیزات اطفای حریق در استان فارس  به تصویب رسید.

ایمانیه همچنین به مصوبات وزارت علوم تحقیقات و فناوری اشاره کرد و افزود: تکمیل برج فناوری پارک علم و فناوری، مساعدت به دانشکده نفت دانشگاه شیراز، تجهیز مرکز رشد لارستان از جمله مصوبات در حوزه این وزارتخانه است.

استاندار فارس بیان کرد: در حوزه وزارت کشور نیز شاهد تصویب موضوعاتی از جمله  توسعه خط غربی شماره یک قطار شهری شیراز و تکمیل خط دوم قطار شهری شیراز،  تقویت ناوگان اتوبوسرانی شیراز، مشارکت جهت بازآفرینی اطراف حرم مطهر شاهچراغ(ع) و تکمیل ساختمان مدیریت بحران استان فارس بودیم.

به گفته ایمانیه در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تکمیل تالار مرکزی شیراز و کتابخانه مرکزی شیراز و مجتمع فرهنگی شهرستان خنج به تصویب رسید.

تکمیل سد نرگسی کازرون، سد کوار، خط دوم آبرسانی شیراز- بیضا - خرامه و تکمیل فاضلاب شش شهر داراب، فیروزآباد، نیریز، فسا،سپیدان و آباده، راه‌اندازی سدها در سال جاری، آبرسانی به شهر ارسنجان، فاز دوم آبرسانی به شهرستان زرین دشت، رودبال و جنت شهر، تکمیل رینگ آبرسانی شهر شیراز، تکمیل آبرسانی به شهر مرودشت، آبرسانی به سرچهان، آبرسانی به قیر و کارزین، تکمیل تصفیه خانه کازرون، آبرسانی به جهرم نیز از جمله مصوبات مربوط به وزارت نیرو در سفر رییس جمهور به استان فارس بود.

نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین به مصوبات  وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: تکمیل راه شیراز- بوشهر- عسلویه، تکمیل آزادراه شیراز- اصفهان با مشارکت وزارت دفاع از دیگر پروژه‌های مصوب شده این سفر بود که امیدوارم تا پایان سال زیر بار ترافیک برود.

وی همچنین تسریع در تکمیل کمربندی شمال شرق به شیراز، تکمیل بزرگراه دشت ارژن، قائمیه تنگ بوالحیات، تکمیل ۵۰ کیلومتر از محور جهرم، لار و احداث باند دوم محور فیروزآباد جم، تکمیل ۱۰ کیلومتر از بزرگراه نی‌ریز قطرویه، تکمیل ۱۶ کیلومتر از بزرگراه فسا، داراب، تکمیل ۵ کیلومتر از محور مرودشت، درودزن، بهسازی ۸ کیلومتر از جاده قدیم فسا به داراب، تکمیل ۹ کیلومتر از محور لار بستک، تکمیل ۶ کیلومتر قطعه اول باند بابامیدان به گچساران و تامین زمین مورد نیاز و پرداخت تسهیلات برای ۱۱۰ هزار واحد مسکن شهری و ۱۲ هزار واحد مسکن روستایی، رفع نقاط حادثه خیز استان با اعتبار بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان، تهیه و تصویب طرح تفصیلی مجموعه ۵۷ هکتاری حرم حضرت شاهچراغ(ع) را از جمله این مصوبات بر شمرد.

ایمانیه یادآور شد: در ارتباط با وزارت نفت نیز  شروع اجرای خط لوله اتیلن مرکز، احداث مخازن ذخایر فرآورده‌های نفتی در مناطق مختلف استان، گازرسانی به ۱۰۰ روستا ،۶ شهر و ۴۴۰ واحد صنعتی استان، اختصاص ۲۵۰ میلیارد کمک‌های وزارت نفت به طرح‌های آموزشی، ورزشی، بهداشتی، راه، آبرسانی و طرح‌های روستایی و همچنین کمک وزارت نفت به تکمیل برج فناوری پارک علم و فناوری و اختصاص ۵۷ میلیارد تومان جهت تکمیل بیمارستان حضرت زینب، تکمیل ابنیه فنی مسیر شیراز کوار ـ فیروزآباد ـ جم ـ عسلویه و کمک به افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و کمک به لوله‌کشی منازل ۵۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی به تصویب رسید.

استاندار فارس بیان کرد: در حوزه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز  تکمیل مجموعه موزه منطقه‌ای و تکمیل محوطه‌سازی ورودی مجموعه تخت جمشید، تکمیل موزه بوانات به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه مصوب شد تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از سوی بانک مرکزی پرداخت شود، افزود: همچنین  در ارتباط با بنیاد مستضعفان توسعه مسکن محرومان در شهرستان فراشبند، ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه معیشتی و اشتغال، مساعدت در زمینه‌های بهداشتی آموزشی و فرهنگی، مشارکت در پروژه‌های آبخیزداری و کشاورزی به تصویب رسید.

به گفته ایمانیه در حوزه وزارت ورزش و جوانان نیز مصوباتی همچون تکمیل ورزشگاه شش هزار نفری شیراز، تکمیل پنج پروژه نیمه تمام  در استان، تکمیل و تجهیز پارک‌های بانوان به تجهیزات ورزشی، تکمیل دو سالن ورزشی در کازرون و قیر و کارزین، کمک به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی جهت تجهیز این سازمان، پرداخت تسهیلات برای ۵۴ طرح اشتغالزایی زودبازده توسط صندوق کارآفرینی امید، همچنین پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه به متقاضیان وام در سفر رئیس‌جمهور به تصویب رسید.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی نیز در این سفر مصوباتی داشته است، گفت: احداث بیمارستان ۱۲۱۶ تختخوابی محمد رسول‌الله(ص)، تکمیل بیمارستان خاتم‌الانبیا در شهر صدرا، تکمیل بیمارستان اعصاب و روان شهر صدرا، تکمیل و تجهیز بیمارستان امام علی(ع) کازرون، تکمیل بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی داراب، تکمیل بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی مرودشت، تکمیل بیمارستان  ۶۴ تختخوابی مصیری و  ۳۲ تختخوابی قادرآباد و تکمیل بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز،  تجهیز بیمارستان‌های جدید فسا و جهرم و تکمیل ۱۰۵ پروژه بهداشتی استان، تکمیل بیمارستان ارسنجان همچنین کمک به حضور تمام وقت اساتید در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از جمله مصوبات این وزارتخانه بود.

وی بیان کرد: در ارتباط با ستاد اجرایی فرمان امام مواردی همچون کمک به پروژه‌های محرومیت‌زدایی، تبدیل همه مدارس کانکسی استان به ساختمان آموزشی، اجرای ۳۳۱۰ طرح با اشتغالزایی ۹۹۰۰ نفر ، تکمیل ۵۸۹ پروژه‌های استانی که شامل ۴۳ مدرسه ۱۴ مسجد ۸۵ پروژه عمرانی است،  تامین زمین و زیرساخت لازم برای اجرای طرح های گیاهان دارویی توسط بنیاد برکت، تامین هزینه ناباروری ۲۰۰ زوج جوان ، همچنین ساخت ۱۰ خانه بهداشت سیار عشایری تصویب شد.

ایمانیه همچنین احداث کانال‌های آبیاری عمومی در حوزه‌های خسویه، زرین‌دشت، فدامی، تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی ۱۲ هزار هکتار زیر دست سد سلمان فارسی، اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار، خرید ۲۰ دستگاه خودرو  آبرسانی برای عشایر، اختصاص یارانه برای برنامه اصلاح الگوی کاشت باغات مرکبات انار، انجیر، خرما و مرمت و تکمیل ۲۱ طرح تغذیه مصنوعی را از جمله مصوبات سفر ریاست جمهوری در حوزه جهاد کشاورزی دانست.

استاندار فارس بیان کرد: تأمین اعتبار احداث ۴ هزار واحد مسکونی، سه هزار و ۶۰۰ واحد مسکن برای نیازمندان فاقد زمین، بهسازی ۵۸۰۰ واحد مسکونی دیگر لوله‌کشی گاز ۲ هزار واحد مسکونی، تأمین وسایل ضروری زندگی به تعداد ۲۵ هزار خانواده، تامین کمک هزینه ازدواج به تعداد دو هزار و پانصد زوج همچنین تامین وام قرض‌الحسنه ودیعه مسکن برای ۵ هزار مورد، تأمین وام کارگشایی ضروری به تعداد ۹۵۰۰ مورد هر کدام به مبلغ ۱۰ میلیون تومان، اختصاص  ۸ هزار مورد تسهیلات قرض‌الحسنه درمان، اختصاص ۵۰ میلیارد ریال برای کمک به مددجویان کمیته امداد فارس، اختصاص مبلغ ۸ هزار میلیارد تومان برای اشتغال ۲۱ هزار نفر در برنامه مصوب اشتغال از مصوبات سفر رییس جمهور در حوزه فعالیت کمیته امداد امام(ره) بود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به مصوبات وزارت صنعت، معدن و تجارت در این سفر اظهار کرد: احداث و تکمیل تصفیه خانه‌های فاضلاب صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان و بازچرخانی پساب، اختصاص تسهیلات جهت اجرای ۱۲ طرح تولیدی و احداث پست برق خطوط انتقال فشار قوی خارج از شهرها و نواحی صنعتی تا ورودی شهرک‌ها و همچنین موافقت با تمدید مدت بازپرداخت تسهیلات برای یک مجتمع تولیدی  از جمله مصوبات وزارت صمت بود.

وی با بیان اینکه طرح‌های مصوب در سفر رئیس جمهور به حدود ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز دارد، بیان کرد: خوشبختانه با مصوبه دولت توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و وزارت‌های متنوعی که مسئول اجرای طرح‌ها هستند تامین خواهد.

ایمانیه با اشاره به اینکه کمیته پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری تشکیل شده است، افزود: این کمیته فعالیت خود را در هفته جاری آغاز می‌کند که امیدواریم با پیگیری و اجرای مصوبات هر چه زودتر شاهد انجام این طرح‌ها و شکوفایی و توسعه بیشتر استان فارس باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: