کد خبر: 4005432
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تاکنون از تغییر وضعیت شهرستان استهبان به رنگ قرمز خبر داد.

به گزارش ایکنا از فارس، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و خدمات بهداشتی درمانی شیراز امروز، 24 مهرماه در استودیو سلامت فارس ضمن تبریک به مناسبت سالروز آغاز امامت و ولایت ولیعصر(عج)، آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۹۰ هزار و ۵۰۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده است، افزود: با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۶ هزار و ۱۶۹بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همتی ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۰۳ هزار و ۴۵۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۶ هزار و ۳۲۰ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۶۲ هزار و ۴۸۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وی با اشاره به بستری ۲۵۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علائم که هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را یک هزار و ۸۳۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۸۸بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از جان‌باختن ۱۰ هم‎‌استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته خبر داد و گفت: با افزوده شدن موارد جدید، مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در فارس، به ۶ هزار و ۸۲۶ نفر رسید.

همتی اضافه کرد: بر اساس آخرین آمارها نیز از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، ۴۴۷ هزار و ۷۵۰ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

وی با تصریح اینکه تاکنون، دو میلیون ۷۹۱ هزار و ۸۸۴ دُز نوبت اول واکسن و یک میلیون و ۶۵۸ هزار و ۸۵۶ دُز نوبت دوم واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون استان تزریق شده است، از افزایش مجموع تعداد دُزهای تزریق شده واکسن کرونا در فارس به چهار میلیون و ۴۵۰ هزار و ۷۴۰ دُز خبر داد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه این گزارش با بیان آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونایی در استان فارس بر اساس اعلام وزارت بهداشت گفت: هم‌اکنون یک شهرستان از استان فارس در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰ شهرستان در وضعیت زرد و ۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

همتی وضعیت کنونی را شکننده و ناپایدار اعلام کرد و افزود: شهرستان استهبان هم‌اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد و این شرایط ممکن است دیگر شهرستان‌های استان را نیز درگیر کند.

وی با تأکید بر اینکه با شرایط پیش رو، باید مردم شیوه‌نامه‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند، از تمامی افرادی که تا کنون برای دریافت واکسن، به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکرده‌اند خواست تا هرچه سریع‌تر در راستای ایمن‌سازی جامعه و سلامتی خود و عزیزانشان به این مراکز مراجعه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: