کد خبر: 4005021
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۷
اسماعیلی خبر داد:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کارت هنرمندان از روز شنبه صادر خواهد شد، گفت: رئیس‌جمهور در آغاز فعالیتشان برای حوزه هنرمندان یک بسته ۵۰۰ میلیارد تومانی اختصاص داد که شامل هنرمندان تمام نقاط کشور می‌شود.

به گزارش ایکنا از فارس، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه پنج‌شنبه، 22 مهرماه در جلسه شورای اداری استان فارس که با حضور رئیس‌جمهور و هیئت دولت و دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، گفت: به یاری خدا در روز شنبه کارت هنرمندان صادر خواهد شد.

وی افزود: رئیس‌جمهور در آغاز کارشان برای حوزه هنرمندان یک بسته 500 میلیارد تومانی تخصیص دادند که این شامل همه هنرمندان در تمام نقاط کشور می‌شود و سازمان برنامه و بودجه این کار را به سرانجام رساندند.

اسماعیلی در ادامه سخنان خود با اشاره به حضورش در مراسم یادروز حافظ، گفت: یکی از درخواست‌های حافظ پژوهان احداث مرکز حافظ شناسی بوده است که از سوی رئیس‌جمهور قول داده‌ام تا این مرکز که 2 هزار متر زمین هم بدان اختصاص پیدا کرده است، احداث شود و حدود 25 میلیارد تومان برآورد بودجه آن شده است.

وزیر ارشاد یکی دیگر از اقداماتی که در این سفر دنبال کرده است را بحث تکمیل تالار مرکزی شیراز برشمرد و افزود: این مرکز 200 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که معاون اول رئیس جمهور این مبلغ را قبل از سفر به شیراز اختصاص دادند و بنا شده است تا سال 1403  یعنی در طول سه سال این تالار به اتمام رسد.

وی به بازدیدهای خویش در طول این سفر از شهرستان‌های پاسارگاد، مرودشت، ارسنجان و شیراز اشاره کرد و گفت: یکی از مسائل پاسارگاد بحث موزه آرامگاه منسوب به کوروش است و این مورد 50 سال است که در حال احداث است و هنوز شاید 30 درصد پیشرفت پروژه نداشته است یعنی از سال 49 مطالعات آن و از سال 59 کار عمرانی آن آغاز شده است لذا باید این مشکل را بعد از 51 سال در طول 4 سال فعالیت خویش حل کنیم. زیرا این موزه که قرار بوده تاریخی برای هنر شیراز باشد، خود تبدیل به یک موزه شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: