کد خبر: 4004757
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۵
طبق اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکنون بیش از 40 درصد از افراد بالای 12 سال در استان فارس هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایکنا از فارس، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 21 مهرماه در چهارصد و بیست و چهارمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه گفت: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون تا کنون، بیش از پنج میلیون دز واکسن علیه کروناویروس به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سلامت فارس تحویل شده و بیش از ۴۰ درصد از افراد بالای ۱۲ سال استان هر دو دز واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه ایمن‌سازی جامعه بستگی به رسیدن آمار بالای ۸۰ درصد افرادی است که هر دو دز واکسن کروناویروس را دریافت کرده‌اند، گفت: با تلاش شبانه‌روزی و بی وقفه مراکز واکسیناسیون در استان، میانگین تزریق دزهای واکسن کروناویروس به مردم فارس از دیگر استان‌های کشور بالاتر است.

لطفی با بیان اینکه بیش از ۱۹ ماه گذشته، تلاش بی‌وقفه و ایثارگرانه‌ای برای مبارزه با این بحران صورت گرفته است، بزرگترین دغدغه کنونی مجموعه سلامت فارس را سرعت در انجام واکسیناسیون عمومی برای افزایش ایمنی در برابر این بیماری عنوان کرد که در کنار ارائه خدمات سلامت در حال انجام است و از مردم استان نیز خواست تا در تحقق هدف توسعه سلامت در جامعه، نقش موثر خود را به خوبی ایفا کنند.

وی از افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن مراجعه نکرده‌اند خواست تا در راستای مسئولیت اجتماعی و تأمین سلامت خود و عزیزانشان، هرچه سریع‌تر برای دریافت واکسن به پایگاه‌های واکسیناسیون در استان مراجعه کنند و تاکید کرد: شیوع زنجیره‌وار این اپیدمی در سطح دنیا به همه ما ثابت کرد افراد جامعه به چه میزان به یکدیگر وابسته هستند و هم‌اکنون نیز ایمنی هر فرد در جامعه، در افزایش ایمنی عمومی در برابر این بیماری موثر است.

وی حمایت مردم، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان برای پیشبرد اهداف مجموعه سلامت در این بحران به ویژه مشارکت در واکسیناسیون عمومی بسیار موثر دانست و با اشاره به اینکه بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت و درمان و همچنین مراکز واکسیناسیون در سراسر استان با تمام توان و قوا در حال ارائه خدمات به مردم هستند، از تلاش ایثارگرانه مدافعان سلامت در جنگ علیه کروناویروس تقدیر کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادمه این نشست به ارزیابی آخرین وضعیت ابتلا در مناطق مختلف استان، روند انجام تست‌های تشخیصی کرونا در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان، میزان مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته استان، وضعیت بیماران بستری در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان، آمار بهبودی بیماران و علت‌های جان‌باختن مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته در استان پرداخت.

اعلام آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های فارس، شیوه خدمت‌رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌های استان فارس، گزارش وضعیت واکسیناسیون کروناویروس در استان طی ۲۴ گذشته و روند اجرای مصوبات پیشین این ستاد در کارگروه‌های مختلف، از دیگر محورهای نشست امروز بود که از سوی معاونان و مدیران ارشد دانشگاه ارائه شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: