کد خبر: 4003794
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۶
رئیس آموزش و پرورش جهرم با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی برای پیشگیری از آسیب‌ها تصریح کرد: نیروی انتظامی و آموزش و پرورش سهم بسزایی در كاهش آسیب‌های اجتماعی از طریق آموزش همگانی و فرهنگ‌سازی دارند.

به گزارش ایکنا از فارس، مهدی نیک‌فر، رئیس آموزش و پرورش جهرم امروز، 18 مهرماه در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی این شهرستان که به مناسبت هفته ناجا برگزار شد، با تاكید بر اینكه پلیس جهرم با عملكرد مثبت خود توانسته حس اعتماد و اطمینان و آرامش خوبی را در سطح شهرستان ایجاد كند، گفت: نیروی انتظامی و آموزش و پرورش سهم بسزایی در كاهش آسیب‌های اجتماعی از طریق آموزش همگانی و فرهنگ‌سازی دارند.

وی افزود: ما با همفكری یكدیگر بهتر می‌توانیم گام موثری در راه پیشگیری اجتماعی از جرم برداریم و آموزش و پرورش كه همیار پلیس در این خصوص است می‌تواند با تعامل مناسب با پلیس نقش بسزایی در مدارس ایفا كند.

رئیس اداره آموزش و پرورش جهرم با استقبال از حضور کارشناسان انتظامی در سطح مدارس، گفت: ما آمادگی داریم تا از کارشناسان پلیس در حوزه افزایش آگاهی‌بخشی دانش‌آموزان، معلمان و انجمن و اولیا و مربیان در پیشگیری از معضلات اجتماعی استفاده کنیم.

رزمجویی، فرمانده نیروی انتظامی جهرم نیز در این دیدار گفت: آموزش و پرورش كانون اصلی شناخت آسیب‌های اجتماعی است و اگر تعامل و همكاری میان این دو مجموعه نباشد، جامعه دانش‌آموزی دچار مشكل می‌شود.

وی با تأکید بر ایجاد ارتباط دوسویه بین دو سازمان اظهار کرد: اگر مدارس وظیفه خود را درست انجام دهند كار پلیس راحت‌تر می‌شود چراکه رسیدن به امنیتی پایدار با محوریت مردم هدف اصلی پلیس است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: