کد خبر: 4000651
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره به اهمیت بزرگداشت اربعین حسینی، یکی از دلایل اهمیت این روز را برشمرد و گفت: در این روز با تدبیر الهی خاندان عصمت و طهارت(ع) نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد.

به گزارش ایکنا از فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی فارس امروز، 5 مهرماه در حاشیه بازدید از مواکب اربعینی که در بین‌الحرمین شیراز برپا شده‌اند، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی گفت: اهمیت اربعین حسینی در آن است که در این روز با تدبیر الهی خاندان عصمت و طهارت(ع) نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد.

وی با بیان اینکه اگر بازماندگان شهدا و صاحبان اصلی، در حوادث گوناگون به حفظ یاد و آثار شهادت کمر نبندند، نسل‌های بعد از دستاورد شهادت استفاده زیادی نخواهند برد، افزود: اگر زینب کبری(س) و امام سجاد(ع) در طول آن روزهای اسارت مجاهدات و تبیین و افشاگری نکرده بودند و حقیقت فلسفه عاشورا و هدف حسین‌بن علی و ظلم دشمن را بیان نمی‌کردند، واقعه عاشورا تا امروز، جوشان و زنده و مشتعل باقی نمی‌ماند.

بابایی همچنین گفت: حماسه اربعین حسینی را می‌توان لبیک به ندای امام حسین(ع) که فرمودند هل من ناصر ینصرنی و پاسخ به این درخواست امام حسین(ع) دانست. اگر در سال 61 هجری امام به حق امام حسین(ع) بود و امروز هم امام به حق و ولی امر خدا در روی زمین، امام زمان(عج) است و در واقع این حماسه اربعین را هم می‌توان لبیکی به ساحت مقدس امام زمان(عج) دانست که از آن می‌توانیم برای ترویج سبک زندگی مهدوی بهره بگیریم.

رئیس خبرگزاری ایکنا شعبه فارس در ادامه با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس و ایام اربعین حسینی تصریح کرد: درسی که اربعین به ما می‌دهد این است که باید یاد حقیقت و خاطره شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگهداشت. از ابتدای انقلاب تا امروز تبلیغات علیه انقلاب، امام و رهبری، اسلام و این ملت چقدر زیاد بوده است و حتی تلاش بسیار زیادی شده است تا حقایق دفاع مقدس ما را تحریف کنند، اما این بازماندگان هستند که باید برای اهداف شهدا روشنگری کنند.

وی بیان کرد: اگر در مقابل تبلیغات سوء دشمن٬ اقدامات مناسب و به جا نباشد و قلم نویسندگان و  بیان صاحبان تریبون و هنر هنرمندان برای بیان حقایق انقلاب و دفاع مقدس و اسلام قرار نگیرد، قطعاً در این میدان دشمن غالب خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: