کد خبر: 4000488
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹
در بخشی از پیام تسلیت رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های استان فارس به مناسبت درگذشت علامه حسن‌زاده آملی بر تربیت هزاران طلبه در حوزه‌های علمیه توسط آن عالم ربانی تأکید شده است.

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌‌الاسلام‌ والمسلمین حمید مقامی، رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌های استان فارس امروز، 4 مهرماه در پیامی درگشذت عالم ربانی علامه حسن‌زاده آملی را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است:

منَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا

درگذشت عالم فرزانه و عارف پارسا علامه حسن‌زاده آملی که عمر با برکت خود را صرف تعلیم علوم اسلامی و تربیت شاگردان علوم دینی، تألیف و تبیین آثار گوناگون اعتقادی، فلسفی، عرفانی، ریاضی، نجوم و ادبیات فارسی و عربی کرد، بسیار مایه حزن و اندوه است.

ایمان نهالى است که در زمین دل آدمى مى‌روید و اگر از چشمه اعمال صالح آبیارى شود، درختى تنومند خواهد شد که بر تمامى زوایاى جان آدمى سایه مى‌گسترد، بدون تردید قلب آمیخته با عشق علوی و حسینی علامه حسن‌زاده آملی مملو  و سرشار از مهر اهلبیت بود و بسیار خرسندیم که نهال ایمان در قلب سرشار از عشق آن رهروی راه اهل بیت(ع) به بار نشست و درخت تناوری گردید و اکنون هزاران طلبه اهل علم در حوزه‌های علمیه از این درخت تناور توشه راه می‌چینند و از نورانیت و جلوه حق که به دست عالم صمدانی آیت‌الله حسن‌زاده آملی روشن گردید، چراغ راه برمی‌گیرند.

اینجانب ضمن تسلیت و تعزیت این فقدان بزرگ از خداوند سبحان می‌خواهم که روح آن عالم صمدانی را شاد نماید و با خاندان عصمت و طهارت در اعلی علیین همنشین فرماید و زمینه‌ساز گشایش‌های علمی و معرفتی برای دوستداران اهل بیت(ع) باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: