کد خبر: 4000440
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس با بیان اینکه دین اسلام نباید در مرزهای جغرافیایی محدود بماند بلکه باید به اقصی نقاط عالم تبلیغ صحیح و انسانی این دین مبین برسد، گفت: انقلاب اسلامی در اقصی نقاط جهان اگر لازم باشد حضور راهبردی دارد و این همان احیای مجد و عظمت اسلام است.

به گزارش ایکنا از فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس، امروز، 4 مهرماه در نخستین یادواره شهدای اهل سنت استان و گرامی‌داشت شهید اهل سنت بهرام مبارکی که در شهر اِوَز برگزار شد، گفت: اگر تا امروز یاد و نام شهید مبارکی‌ها را گرامی می‌داریم به واسطه کاری بود که امام حسین(ع) انجام داد. در آستانه اربعین حسینی شایسته است که بازنگری کنیم و بیندیشیم این همه شهادت برای چه بوده است؟

وی افزود: از روز نخستی که اسلام در مدینه شروع به گسترش کرد، تا امروز شهید در میدان جنگ داشته و داریم که شهدای احد و عموی پیامبر، حمزه سیدالشهدا نیز از شهدای شاخص این عرصه هستند تا به شهدای کربلا می‌رسیم.

آیت‌الله دژکام با طرح این سؤال که چرا این همه شهید تقدیم می‌کنیم و هدف از این همه شهادت چیست، گفت: خداوند در قرآن به این سؤال پاسخ می‌دهد و می‌فرماید «هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ...؛ اوست كسى كه پيامبر خود را به [قصد] هدايت با آيين درست روانه ساخت تا آن را بر تمام اديان پيروز گرداند...» (آیه 28 سوره فتح) یعنی هدف نهایی این است که دین حق که همان دین اسلام است، جهان‌شمول و غالب شود. این مسیر دارد در طول تاریخ طی می‎‌شود اما تا رسیدن به این هدف راه بلندی در پیش است.

امام‌جمعه شیراز با تأکید بر اینکه دین اسلام نباید در مرزهای جغرافیایی محدود بماند بلکه باید به اقصی نقاط عالم این تبلیغ صحیح و انسانی این دین مبین برسد، گفت: در مقاطع مختلف تاریخی، به یک قدرت بزرگ اسلامی تبدیل شده‌ایم اما به آرمان (لیظهره علی الدین کله) نرسیدیم. آن روزی که اسلام در اوج قدرت حکومت خود قرار گرفت، دشمنان اسلام در تمدن غرب متوجه خطر جدی شدند و برنامه‌ریزی کردند تا این قدرت را مهار و نابود کنند.

وی بیان کرد: اگر به قبل و بعد جنگ‌های جهانی اول و دوم و بلایی که بر سر جهان اسلام آوردند، نگاه کنیم این مسئله را خواهیم دید. دشمن خارجی و دسیسه‌چینی خائنان داخلی، کشورهای اسلامی را چندپاره، دسته دسته و ضعیف کرد. دشمن به همین هم راضی نشد و آمد قبله اول مسلمین و محل معراج پیامبر اسلام را غصب کرد و به صهیونیست‌های آدم‌کش تقدیم کرد. چرا به این نقطه رسیده‌ایم؟

آیت‌الله دژکام یادآور شد: چند زندانی اسیر در فلسطین اشغالی که به ناحق به زندان افکنده شده بودند، توانستند با حفر تونل فرار کنند اما دیدید که این رژیم آدم‌کش چگونه نیروهایش را بسیج کرد تا آنها را مجدداً به زندان بازگرداند. چرا آن عظمت و اقتدار اسلامی از یادمان رفته و این‌چنین در برابر دشمن به سکوت وادار شده‌ایم؟ امروز عنان و اختیار چند کشور مسلمان در سطح جهان در دست کفار و مشرکین است؟ چرا فلاسفه غربی به صراحت جرئت می‌کنند که بگویند دوره دین تمام شده است؟

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انقلاب اسلامی در ایران بنا شده تا بگوید دوران دین‌مداری و حکومت دینی تمام نشده است بلکه این حکومت و تفکر می‌تواند جهان‌گیر و جهان‌شمول باشد، گفت: ما در آغاز حرکت جهانی اسلام هستیم تا سرانجام این دین مبین در سراسر جهان غالب شود و حق مظلومان را بستاند و جلوی ظلم را بگیرد و عدالت را گسترش دهد. شهید مبارکی عزیز که از اهل سنت است و همه شهدای ما از صدر اسلام تا کنون برای تحقق همین هدف به شهادت رسیده‌اند.

وی با یادآوری آیات قرآن کریم گفت: خداوند می‌خواهد در ازای قدم گذاشتن ما در راه خدا و رسولش، به ما زندگی حقیقی و جاودانه عطا کند. ممکن است ما حیات ظاهری داشته باشیم، قلب و ریه و اجزای بدن ما کار کند اما ما زنده نباشیم چراکه دل ما زنده به نور خدا نیست. زنده بودن با حیات داشتن تفاوت دارد. خداوند فرموده است اگر به دعوت من و رسول من لبیک بگویید، به شما زندگی و حیات عطا می‌کنم.

آیت‌الله دژکام تأکید کرد: باید بیینیم خداوند متعال ما را به چه چیز دعوت می‌کند؟ یکی از این موارد جهاد در راه خداست. اگر در قرون گذشته و سال‌هایی که بر ما رفته است، ما مسلمانان آن زمانی که مورد تجاوز قرار گرفتیم و در جوامع ما فتنه‌انگیزی کردند از حق خود به موقع و قاطع دفاع می‌کردیم امروز وضع ما و جهان این‌گونه بود؟ قطعاً خیر. اگر در برابر فتنه دشمن سکوت کنیم دینمان را از ما خواهند گرفت. اینکه می‌گویند الفتنه اشد من القتل، به این دلیل است که فتنه فقط جان آدمها را نمی‌گیرد بلکه دین را هم از انسان‌ها می‌گیرد.

وی با تصریح اینکه زمانی، از اندونزی و جزایر آسیای شرقی تا زنگبار در آفریقا جایی بوده است که مجد و عظمت اسلام و ندای قرآن به گوش می‌رسیده است و امروز باید دوباره این گذشته باشکوه را احیا کنیم، افزود: اینکه ناوگروه دریایی حکومت اسلامی ما چنین مسیر طولانی را در اقیانوس‌ها طی می‌کند، یعنی انقلاب اسلامی در اقصی نقاط جهان اگر لازم باشد حضور راهبردی دارد و این احیای همان مجد و عظمت اسلام است.

آیت‌الله دژکام در پایان اظهار کرد: اهل سنت عزیز ما همواره برای مجلس عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) پای کار بوده‌اند چرا که نوه پیامبر ما شهید است و شهید زنده است و کدام شهید از امام حسین(ع) بالاتر است؟ این مسیر و سیره احترام به خاندان پیامبر اسلام و تکریم اهل بیت(ع) باید ادامه پیدا کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: