کد خبر: 3998748
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس با مقدس خواندن تلاش‌ها و فعالیت‌های مدافعان سلامت و کادر درمان در کشور گفت: امروز دفاع مقدس در جبهه مقاومت و سلامت کشور تداوم دارد و این ایثار در دستان مدافعان سلامت است.

به گزارش ایکنا از فارس، داوود عسکرپور، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه استان فارس امروز، 29 شهریورماه در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس یک فرهنگ است و تا زمانی که روحیه و تفکر انقلابی در میان مردم ایران جریان دارد؛ این فرهنگ هم همواره پویا، مانا و تأثیرگذار در عرصه‌های مختلف نظامی و غیرنظامی وجود خواهد داشت.

 وی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها تأکید کرده‌اند؛ دفاع مقدس محدود به میدان نبردِ نظامی و مسلح نیست و نباید آن را منحصر به فعالیت‌های نظامی دانست بلکه رویارویی با دشمن در هر زمان و مکانی و در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور می‌تواند باشد.

عسکرپور ادامه داد: در دوران جنگ تحمیلی این مبارزه در خط مقدم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و در برابر دشمن بعثی قرار داشت و همانطور که این مبارزه و دفاع همواره در جبهه مقاومت جهان اسلام و در برابر استکبار جهانی قرار داشته است همزمان در فضای فرهنگی و سایبری نیز وجود دارد.

فرمانده پایگاه مقاومت اوقاف فارس با اشاره به ایثار، فداکاری و تلاش‌های شبانه‌روزی و از خودگذشتگی‌های پرستاران، پزشکان و همه مدافعان سلامت و کادر درمان در زمان شیوع کرونا گفت: امروز و در شرایط فعلی کشور این مبارزه و دفاع مقدس در جبهه سلامت کشور تداوم دارد و در دستان مدافعان سلامت قرار دارد و در حقیقت پزشکان پرستاران و مدافعان سلامت روی دیگر این دفاع ارزشمند هستند.

معاون حقوقی و ثبتی اوقاف فارس با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس همواره تداوم داشته است و گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان، شهدا و دلاوری‌ها و پایداری‌های جوانان کشور نیز نباید منحصر به یک هفته یا زمان خاصی شود، گفت: هفته دفاع مقدس می‌تواند آغاز یک جریان تأثیرگذار فرهنگی و ارائه‌کننده یک الگو برای تمام سال باشد و از این‌رو گرامیداشت این هفته با محوریت بسیج به‌منظور اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی، معرفی دفاع مقدس و تأکید بر فرهنگ ایثار و شهادت اهمیت فراوانی دارد.

عسکرپور افزود: به همین منظور در اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه استان فارس نیز برنامه‌های متنوعی برای این هفته هماهنگی و برنامه‌ریزی شده است که از جمله آن اهدای خون به نیازمندان با حضور اعضای پایگاه مقاومت بسیج و کارکنان اوقاف فارس، تجلیل از ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا جنگ تحمیلی، مدافع حرم و مدافع سلامت است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج اوقاف فارس همچنین از برگزاری مراسم قرائت زیارت عاشورا  به صورت روزانه در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌ها در سال جاری برگزاری مراسم پرفیض زیارت عاشورا به صورت روزانه و در طول هفته دفاع مقدس است که قبل از شروع ساعت اداری همراه با برنامه روایتگری جنگ تحمیلی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محوطه باز اداره‌ کل اوقاف فارس برگزار می شود. ایجاد سنگر نمادین، آذین بندی و تبلیغات شکلی از دیگر برنامه‌های پایگاه مقاومت بسیج اوقاف فارس در هفته دفاع مقدس خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: