کد خبر: 3997912
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲

مرتل برتر فارس با اشاره به برگزاری هر ساله مسابقات در سطوح مختلف گفت: با وجود برگزاری این همه مسابقات قرآن در طول سال، هنوز نتوانسته‌ایم قرآن را به زندگی افراد وارد کنیم در صورتی که حتی همین مسابقات قرآن هم می‌توانست تأثیر خوبی در جامعه داشته باشد.

فاطمه غفاری، رتبه اول قرائت ترتیل بانوان در چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، با اشاره به برگزاری 44 ساله این مسابقات در سطح عمومی گفت: هر ساله مسابقات قرآن در سطوح و ادارات مختلف برگزار می‌شود به خصوص مسابقات قرآن اوقاف که 44 سال است به صورت مرتب برگزار می‌شود و اقشار مختلف مردم هم می‌توانند در آن شرکت کنند.

وی افزود: با وجود برگزاری این همه مسابقات قرآن در طول سال، هنوز نتوانسته‌ایم قرآن را به زندگی افراد وارد کنیم در صورتی که حتی همین مسابقات قرآن هم می‌توانست تأثیر خوبی در جامعه داشته باشد.

غفاری، یکی از دلایل این مسئله تکرار شدن و پایه ثابت بودن تعدادی افراد در مسابقات قرآن دانست و گفت: تقریباً افرادی که در مسابقات قرآن شرکت می‌کنند یکسان هستند؛ یعنی افرادی که در مسابقات قرآن اوقاف شرکت می‌کنند معمولاً در مسابقات ارگان‌های دیگر هم شرکت می‌کنند و حتی در فضای مجازی هم مسابقات قرآن برگزار می‌شود، باز هم همان افرادی که در مسابقات حضوری شرکت می‌کنند در آن شرکت می‌کنند، یعنی مسابقات هنوز به سطح جامعه و به صورت گسترده و عمومی‌تر برای همه مردم درنیامده است.

این مرتل برتر فارس با بیان اینکه باید قرآن را اول بفهمیم و به دیگران هم بیاموزیم و از آن در زندگی به صورت عملی پیاده کنیم، گفت: پایه این کار از خانواده شروع می‌شود یعنی باید اول فرد از خودش و بعد از آن از خانواده‌اش شروع کند و از آنجا که خانواده پایه و اساس جامعه است، قطعاً جامعه هم با هدایت خانواده‌ها به سوی قرآن، قرآنی خواهد شد.

وی با اشاره به هجمه‌های فرهنگی دشمنان تصریح کرد: امروز مشاهده می‌کنیم که دشمنان دین و این مرز و بوم از هر طریقی که بتوانند بر علیه اعتقادات مردم هجمه می‌کنند تا بتوانند بنیان‌های خانواده را از هم پاشیده و در نهایت جامعه را سست کنند و طبق حدیث پیامبر(ص) در فتنه‌ها تنها راهی که باید به آن پناه ببریم، آموزه‌های قرآن است.

غفاری در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: قطعاً شیوع کرونا باعث شده است که هم تعداد متسابقان کاهش یابد و هم از کیفیت آن کاسته شود زیرا امکان استفاده از کلاس‌های حضوری نیست و تنها می‌توان در کلاس‌های مجازی شرکت کرد، در صورتی که برای رشته‌هایی مانند قرائت باید تمرین صدا کرد و این مسئله هم در کلاس‌های حضوری به خوبی میسر می‌شود.

مرتل برتر فارس در ادامه با ذکر این نکته که به دلیل تشویق خانواده به خصوص خواهر از کودکی با قرآن آشنا شده و در این راه قرار گرفته است، گفت: از سال 64 فعالیت‌های قرآنی را با آموزش در کلاس‌های دارالقرآن شروع کردم و از آن زمان تاکنون مرتب در مسابقات دانش‌آموزی، دانشجویی و اوقاف شرکت کردم و در این راه هم رتبه‌های کشوری و استانی را کسب کرده‌ام.

وی با بیان اینکه از سال 82 تاکنون در مسابقات اوقاف شرکت کرده‌ام، گفت: علاقه بسیاری دارم که در مسابقات قرآن شرکت کنم زیرا معتقدم قرآن نور است و به هر طریقی که بتوان در فعالیت‌های قرآنی شرکت کرد، این نور شامل حال افراد خواهد شد، پس همواره سعی می‌کنم تا بتوانم به هر طریق ممکن از این نور استفاده کنم.

غفاری در خصوص سطح مسابقات قرآن اوقاف فارس در سال جاری نیز گفت: سطح مسابقات خوب بود و تعداد متسابقان راه یافته به مرحله استانی هم کم بود زیرا در داوری مرحله شهرستانی سخت‌گیری‌های بیشتری اعمال شده بود البته مرحله استانی هم داوری بسیار سخت است و سطح آن مانند مسابقات کشوری است زیرا داوران آن همه داوران کشوری هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: