کد خبر: 3987630
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۴
سامانه کارآموزی و شبکه دانش‌آموختگان دانشگاه شیراز، ویژه‌ دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشگاه، به‌همت مدیریت دفتر امور فناوری و طرح‌های کاربردی دانشگاه شیراز راه‌اندازی شد.

به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی دانشگاه شیراز، افضلی، مدیر امور فناوری و طرح‌های کاربردی دانشگاه شیراز امروز، 9 مردادماه گفت: سامانه دانش‌آموختگان ازجمله سامانه‌های پورتال جامعی هست که یکی از شرکت‌های خصوصی بین‌المللی برای تعدادی از دانشگاه‌های بزرگ کشور طراحی و اجرا کرده و از نظر مالی، از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت می‌شود.

وی افزود: مخاطبان سامانه نام‌برده، دانش‌آموختگان دانشگاه شیراز هستند؛ بدین‌ترتیب که داده‌های ورودی، از سمت دانشگاه شیراز به این سیستم و سامانه وارد شده است و دانش‌آموختگانی که عضو این سامانه می‌شوند، اطلاعاتشان از سمت سامانه تأیید می‌شود و مشخص است که به‌طور قطع از دانش‌آموختگان دانشگاه شیراز هستند.

مدیر امور فناوری و طرح‌های کاربردی دانشگاه شیراز اظهار کرد: دانش‌آموختگان از طریق این سامانه یکدیگر را پیدا می‌کنند و دانشگاه هم می‌تواند از خروجی‌های خاص خود برخی اطلاعات لازم را نیز به دست بیاورد. همچنین، دانش‌آموختگان برحسب رزومه‌ای که در این سامانه تکمیل می‌کنند، می‌توانند از طرف شرکت‌ها پیشنهادهای کاری و منابع اشتغال را دریافت کرده و در هر زمینه‌ای که مدنظر ایشان بود، اقدام کنند.  

افضلی، استفاده از این سامانه را در زمینه‌ اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاه شیراز گامی بسیار مهم دانست و گفت: کارفرمایانی که به‌طور خاص هدفشان دانش‌آموختگان دانشگاه شیراز است نیز، از این طریق به هدف خود دست می‌یابند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر دانشگاه هم می‌تواند پس از مدتی، به این موضوع پی ببرد که چه تعداد از دانش‌آموختگان دانشگاه شیراز و در چه محل‌هایی شاغل هستند. علاوه‌بر آن، شاغلین و دانش‌آموختگان دانشگاه شیراز هم می‌توانند هم‌افزایی ایجاد کنند و در صورت لزوم، برای دانشگاه شیراز و حتی شهر شیراز مفید باشند و کمک‌های شایان توجهی را داشته باشند.

افضلی در پایان لینک سامانه کارآموزی دانشگاه شیراز و سامانه اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاه شیراز را اعلام کرد و گفت: سامانه کارآموزی دانشگاه شیراز به آدرس https://shirazu.talentcoach.ir و سامانۀ اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاه شیراز: https://edu-shirazu.talentcoach.ir قرار دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: