کد خبر: 3987624
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس با بیان اینکه نگاه تهدیدی به فضای مجازی منطقی نیست، گفت: نباید نسبت به فضای مجازی نگاه تهدید محور داشته باشیم بلکه باید آن را یک فرصت دانست و تنها تهدیدات و آسیب‌ها را آن هم با نگاه کارشناسی کم کرد.

به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، ابراهیم عزیزی، نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی امروز، 9 مردادماه در بازدید از شرکت ایرانسل در شیراز با اشاره به اهمیت قابل توجه فضای مجازی که در ابعاد گسترده با کار و زندگی مردم گره خورده است، گفت: عصر، عصر ارتباطات است و اینکه که کشور ما در این عصر ارتباطات در کجای کار قرار گرفته‌ایم، یک سئوال جدی است.

وی افزود: اینکه ما در عصر ارتباطات، متناسب با نیاز مردم و پیشرفت دنیا در این زمینه کار کرده‌ایم یا نه از جمله مباحث بسیار مهمی است که باید به آن پرداخت و عقب ماندگی در این حوزه به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باید اذعان کرد با وجود آنکه در حوزه ارتباطات قدم‌های بسیاری برداشته شده اما هنوز راه نرفته بسیار داریم و باید ببینیم چه کمبودهایی به مقتضای نیاز جامعه و مردم داریم تا در رفع آن بکوشیم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس، نگاه تهدیدی به فضای مجازی را منطقی ندانست و ادامه داد: نقشی که ارتباطات و فضای مجازی در جامعه دارد بر هیچ‌کس پوشیده نیست و ما نباید نسبت این فضا نگاه تهدید محور داشته باشیم بلکه باید آن را یک فرصت دانست و تنها تهدیدات و آسیب‌ها را آن هم با نگاه کارشناسی کم کرد.

عزیزی با اشاره به سابقه طولانی استان فارس در بحث ارتباطات و الکترونیک نیز بیان کرد: استان فارس یک استان پهناور است و باید متناسب با تحولات و نیاز مردم، ارتباطات در همه ابعاد رشد و ارتقا پیدا کند.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس تصریح کرد: شایسته نیست در استان فارس و شهر شیراز که قطب الکترونیک کشور است،  هنگام یک گفت‌وگوی ساده تلفنی، چندین بار با قطعی خط مواجه شویم لذا اگر مشکلی هست باید به سرعت در جهت رفع آن اقدام کرد.

وی با بیان اینکه همه مدیران استان باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند، افزود: مسئولان اگر احساس مسئولیت کنند باید خودشان برای حل مشکلات ارتباطی پیش قدم شوند نه اینکه خود مانع توسعه ارتباطات شوند.

عزیزی ادامه‌ داد: شیراز سومین حرم اهل بیت(ع)، محور جنوب کشور، یک شهر مذهبی، گردشگری با سابقه تاریخی درخشان است که باید متناسب با این ابعاد مورد توجه جدی و تقویت شبکه فیبرنوری، افزایش سایت‌های مخابراتی، ارتقای توانمندی‌ها و هم‌افزایی اپراتورها با حفظ منافع آن‌ها قرار گیرد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: باید تلاش کرد هرچه زودتر نیازهای شهر شیراز در حوزه ارتباطی در داخل شهرستان برطرف شود که ما نیز اگر مشکلی در مرکز یا تهران و وزارتخانه باشد، مسائل را دنبال خواهیم کرد.

عزیزی همچنین گفت: ارتباطات  ثابت و سیار باید در فارس و شیراز سرعت بیشتری پیدا کند و در این راستا بارها با وزیر ارتباطات جلسه داشته‌ایم.

نماینده شیراز و زرقان در پایان نیز گفت: ما در حال ایجاد یک شورای راهبردی جهت احیای صنعت الکترونیک در شیراز هستیم که اپراتورها نیز باید در این راستا همکاری جدی و مستمر داشته باشند تا نیازهای کشور در حوزه ارتباطی را برطرف کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: